Tiny Metal, indycza wersja Advance Wars, trafi na Switcha

1

Intelligent Systems, twórcy serii Wars, od wielu lat nie stworzyli kolejnej odsłony cyklu. Patrząc na to, jak bardzo zajęci są kolejnymi iteracjami Fire Emblem, nie ma co liczyć na knastępną jej część w najbliższym czasie.

Fanom gatunku z odsieczą przychodzi japońskie studio Area 34, które pracuje nad Tiny Wars, grą łudząco przypominającą cykl Wars. Pierwotnie tytuł miał trafić na PC (Windows, Linux) i PS4, teraz w planach jest także wersja na Switcha.

Według designera tytułu, Hiroki Kikuty (w branży od prawie 30 lat, choć głównie jako kompozytor), gra ma oferować „fascynującą historię wraz z porywającym, prostym do opanowania, a jednocześnie głębokim systemem turowych starć”. Będzie 8-10 godzinna kampania, będą generałowie dowodzący armiami, będzie zróżnicowany teren. Krótko mówiąc – wykapane Advance Wars.

Premiera planowana jest na październik tego roku. Poniżej możecie zobaczyć trailer gry oraz video z rozgrywką. Więcej informacji na angielskojęzycznej stronie pozycji.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

 1. Ino1Mario
  Ino1Mario (25 komentarzy) w dniu:

  Ta gra przypomina trochę Field Commander na PSP ale obawiam się, że nie będzie miała takiej grywalności jak seria Advance Wars, której jestem fanem :) Grałem we wszystkie odsłony i po tym przesiadłem się na Fire Emblem.

  W Advance Wars podgląd sytuacji na mapie był lepszy. 3D w Tiny Metal może ładnie wyglądać ale wydaje mi się mniej czytelne – zobaczymy, każda nowa strategia turowa na konsolach to dobra wiadomość :)

  Dobrym przykładem jest Wargroove na Switcha, które zapowiada się ciekawie i stylem najlepiej nawiązuje do Advance Wars.

  Chciałbym zobaczyć na 3dsie coś w stylu Rebelstar: Tactical Command albo Front Misson 3
  bo coś mało mechów ostatnio w grach i anime ;) a sporo motywów fantasy.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!