Takashi Tezuka i Shigefumi Hino ujawniają, że w Super Mario World Mario znęcał się nad Yoshim

1
[źródło: Supper Mario Broth]

Jęzor to główna broń Yoshiego, jednej z najbardziej znanych postaci z uniwersum Mario. Po raz pierwszy jako (powiedzmy) grywalny bohater zielony dinozaur pojawił się w Super Mario World na SNES-ie, w której to grze Mario używał go jako wierzchowca. W finalnej wersji gry włoski hydraulik podnosi dłoń i mówi „Go!”, a wtedy Yoshi wyciąga swój jęzor. Oryginalny zamiar był jednak inny.

W opublikowanym niedawno wywiadzie twórcy gry, Takashi Tezuka i Shigefumi Hino ujawnili, że na etapie planowania Mario… uderzał Yoshiego w głowię – wtedy zaskoczony kompan wypluwał z paszczy swój jęzor:

Wiele osób myśli, że gdy Mario ruszą swą ręką do przodu i mówi „Go”, Yoshi wypluwa swój język. Pierwotnie było jednak inaczej – mój pierwszy rysunek prezentował Mario uderzającego Yoshiego w głowę, który zaskoczony strzelał swym językiem. Co więcej, towarzyszył temu charakterystyczny dźwięk uderzenia. Ludzie mogliby jednak zacząć myśleć „co za biedny Yoshi”, dlatego zmieniliśmy dźwięk na „Go”.

Dodatkowo w tej samej rozmowie wyszło na jaw, że pierwotnie Yoshi miał być koniem, jednak nieparzystokopytne niezbyt pasowały do świata Mario.

Stare gry kryją w sobie wiele mrocznych sekretów.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!