Super Mario Run pobrane 90 milionów razy, gra zarobiła 30 milionów dolarów

7

355684697

Wall Street Journal, powołując się na badania firmy Newzoo, podaje, że Super Mario Run zostało pobrane już 90 milionów razy. Pełną wersję gry kupiło jednak tylko 3% zainteresowanych.

Super Mario Run zarobiło około 30 milionów dolarów od premiery 15 grudnia, co przekłada się na około 3 miliony wykupionych przez graczy dostępów do pełnej zawartości pozycji. Wyniki te są niższe niż spodziewała się większość analityków, ale trzeba pamiętać, że gra jest na rynku dopiero kilkanaście dni i ukazała się jedynie na urządzeniach z systemem iOS, który, jak podaje Gartner, posiada obecnie około 13 % rynku. Niemal cała reszta to domena Androida.

Z drugiej strony — Nintendo nie zamierza wydawać do gry DLC czy udostępniać zawartości za mikropłatności, więc jedyną formą zarobku jest sprzedaż pełnej wersji tytułu.

Dla porównania — Pokémon GO w miesiąc od premiery zarobiło 200 milionów dolarów.

PODZIEL SIĘ
Elan

7 komentarzy

 1. hater (292 komentarzy) w dniu:

  Gry na telefony chyba kupuje (utrzymuje) przeciętnie 5% osób. Więc nie jest źle. Imo bez nowej zawartości gra już bardziej się nie sprzeda, na platformach mobilnych jest za dużo nowości. Tylko android może jeszcze nieco pomoże.

 2. bandi (314 komentarzy) w dniu:

  Szkoda ze dali tak zaporowa cene. Gdyby kosztowala do 20 zł lub 5 zl za kazdy world to bym na pewno kupił i kto wie ile milionow innych graczy

 3. Kojin
  Kojin (315 komentarzy) w dniu:

  Udział iOS może nie jest duży a jednak wydawcy chętniej wydają gry na platformie Apple niż Google bo większość użytkowników Androida po prostu grę spiraci. Chciałbym sie mylić ale obstawiam że wersja na Andka zarobi mniej niż ta z iOS.

 4. hater (292 komentarzy) w dniu:

  @update, elanczewski -.- nic nie wiadomo, zanim kasujecie czyjś komentarz to pomyślcie. I sprawdzajcie źródła bo ja sprawdziłem. Podany przez pikaknight link nie zawiera absolutnie żadnego dowodu na to, że dane są nieaktualne, bo nie ma na to żadnej OFICJALNEJ informacji od apple.
  Dodatkowo rzekomo apple nie chce nawet zdradzić jakie liczby są prawdziwe. Serio w to wierzycie? Jedyny powód żeby zarzucać komuś nierzetelność i nie ujawniać prawdy to jak dla mnie chęć zatuszowania odkrytych faktów – co za tym idzie prawdziwość danych newzoo. Ale nie zakładam nawet, że apple chciało się wypowiadać w takiej kwestii.
  Informacje od newzoo są najbardziej aktualne jak na razie. Nawet na appleinsiderze (źródle tej plotki o apple) ludzie w komentarzach autorowi zarzucają brak źródeł. Pics or didn’t happen. Czekamy na PRAWDZIWĄ informację od apple.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!