Super Mario Run będzie wymagać stałego połączenia z internetem

0

Znak czasów. Do tej pory żadna z części Mario nie żądała stałego połączenia z internetem (po co miałaby tego zresztą wymagać). Z Super Mario Run będzie jednak inaczej – nawet podczas zabawy samemu konieczny będzie dostęp do sieci.

Shigeru Miyamoto w wywiadzie z serwisem Mashable tłumaczy tę decyzję względami bezpieczeństwa:

Widzimy nasz software jako cenny zasób. Jeśli chodzi o klientów kupujących grę, chcemy być pewni, że będziemy mogli zaoferować im bezpieczeństwo i możliwość zabawy w stabilnym środowisku.

Chcieliśmy uzależnić od połączenia internetowego wszystkie trzy tryby gry, by zapewnić ich należyte wspólne funkcjonowanie i zaoferowanie gry w sposób, który zapewni jej bezpieczeństwo. To coś, nad czym chcemy pracować dalej podczas rozwijania gry.

Kwestia bezpieczeństwa jest jednym z powodów, które wpłynęły na pojawieniu się gry najpierw na urządzeniach z systemem iOS. Jest to więc – biorąc pod uwagę obecne środowisko pracy – wymaganie wbudowane w grę, które ma zapewnić bezpieczeństwo i zapewnić spójność wchodzących ze sobą w interakcje trzech trybów gry.

W pewnym momencie myśleliśmy, że byłoby miło, gdyby tryb World Tour był dostępny oddzielnie, by można było grać bez internetu. Spowodowałoby to jednak problemy z przełączeniem się do trybów Toad Rally i Kingdom, które wymagają połączenia z siecią.

PODZIEL SIĘ
Elan

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!