Super Mario Odyssey z masą nagród na Gamescomie. Jest nawet statuetka dla najlepszej gry… akcji

4

Jak każda impreza growa, Gamescom nie mógł zakończyć się bez rozdania nagród. Podobnie jak na ostatnim E3, Super Mario Odyssey zakończyło targi z kilkoma statuetkami na koncie, w tym za najlepszą grę akcji. Dziwne? Może, ale nie było oddzielnej kategorii dla platformówek.

Oto wszystkie kategorie, w których zwyciężyła pozycja z wąsatym hydraulikiem:

 • Best of Gamescom (najlepsza gra targów),
 • Most Wanted (gra najbardziej pożądana przez konsumentów),
 • Najlepsza Gra na Switcha (inni nominowani: FIFA 18, Mario & Rabbids Kingdom Battle)
 • Najlepsza Gra Akcji (inni nominowani: Call of Duty: WWII, Destiny 2, Middle-earth: Shadow of War, Star Wars Battlefront 2)
 • Najlepsza Gra Rodzinna (inni nominowani: Anki Overdrive: Fast & Furious EditionLEGO Marvel Super Heroes 2Life is Strange: Before the Storm, Ni No Kuni II: Revenant Kingdom)

W kategorii „Najlepsza Strategia” wygrało zaś Mario + Rabbids Kingdom Battle, które pokonało nastepujące pozycje: Age of Empires: Definitive Edition, Ancestors, Total War: Warhammer IITropico 6. Metroid: Samus Returns zgarnął zaś nagrodę w kategorii „Najlepsza Gra Mobilna”, ale jego jedynym konkurentem było Danger Mouse: The Danger Games, więc… sami rozumiecie.

Tak czy inaczej, Nintendo ponownie zdobyło kilka nagród na dużej imprezie growej (pamiętajmy, że w ubiegłym roku sporo statuetek dostało Breath of the Wild), co na pewno w jakiś sposób wpłynie na tych mniej przekonanych do gier Ninny. Bo ci, którzy czytają tego newsa, są już zapewne przekabaceni.

PODZIEL SIĘ
Elan

4 komentarze

 1. Goral
  Goral (142 komentarzy) w dniu:

  Tak czy inaczej czuję, że gra dostanie po jej wydaniu jakąś nagrodę i lekko wywróci kierunek gier. Tak jak to zrobiła Zelda:BotW – czas pokaże czy w przyszłości będą to rozwijać inni (sandbox’owy,wielki świat gry prowadzony jak TY chcesz). A co do platformowych gier to mamy już Yooka Laylee, teraz Mario 3D czyli coś co było etapem rozwoju z 2D w latach 90′. To powrót taki sam jakie miały nowoczesne platformówki kilka lat temu tylko, że 2D. I tak w koło :) Liczę też, że wydadzą jakiegoś innowacyjnego Donkey Konga w tym stylu. Crash Bandicot już powrócił. A co do Mario to naprawdę gra dla każdego.

 2. bandi (315 komentarzy) w dniu:

  Donkey Kong w stylu tego z N64 ale na miare Zeldy czy Mario Oddysey przydałby się choć też licze na port Tropical Freeze z Wii U w dobrej cenie

 3. Mlodziany
  Mlodziany (125 komentarzy) w dniu:

  o tak ! DonkeyKong z dzunglą jak w Uncharted:Zaginione dziedzictwo,pustynia jak w Uncharted 3 czy mega realistycznym swiatem sniegu itp…DK to moja ulubiona platformówka 2,5D.przebija Raymana Legends o poziom.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!