Square Enix i Capcom są zainteresowane portowaniem swoich dawnych gier na Switcha

4

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, iż Square Enix oraz Capcom są bardzo zainteresowane portowaniem swoich dawnych tytułów na Switcha.

Szef pierwszej z tych firm, Yosuke Matsuda, powiedział w wywiadzie dla MVC, że jego firma zamierza udostępniać swoje dawne gry w ramach dystrybucji cyfrowej. Co ciekawe, mają to nie być zwykłe porty, a ich usprawnione wersje:

Jedną z naszych najważniejszych inicjatyw jest udostępnianie w ramach dystrybucji cyfrowej jak największej liczby naszych dawnych gier. Wiele osób z młodszej generacji graczy mogło słyszeć o naszych dawnych grach, ale nigdy nie miało okazji w nie zagrać.

Sądzimy, że portowanie starszych gier na nowe platformy, takie jak Switch, jest bardzo istotne. Dzięki temu ludzie mogą zdać sobie sprawę z obfitości naszego katalogu. Zwykłe porty jednak nie wystarczą: musimy je zaktualizować i zmodernizować, by uczynić je przystępniejszymi dla dzisiejszych graczy.

Jeśli chodzi o Capcom, to głowa tej korporacji, Kenzo Tsujimoto, przyznał w wywiadzie dla Nikkei (przetłumaczonym przez Dr Serkana Toto na Twitterze), że Switch radzi sobie lepiej, niż się spodziewał i jego firma planuje dla „Przełącznika” jeszcze więcej tego, w czym jest najlepsza – portów. Nawet takich gier, które nie były nigdy obecne na maszynkach Ninny.

Odświeżone Final Fantasy V i VI? Seria Devil May Cry? Ōkami HD i Secret of Mana? Jakie gry obu firm chcielibyście zobaczyć na Switchu?

Capcom

PODZIEL SIĘ
Elan

4 komentarze

  1. LifeRetro (91 komentarzy) w dniu:

    Fajnie że wreszcie mamy mocnego handhelda który dźwiga konkretne tytuły poprzednich i czasem (doom) obecnej generacji. Niech jeszcze ninny za przykladowo 4 latka wypusci Switcha 2 z najnowsza tegrą :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!