Satoru Iwata upamiętniony w Zelda: Breath of the Wild

2

Niestety, Satoru Iwata, nie doczekał premiery ani świetnie przyjętego przez graczy Nintendo Switch ani też najlepszej od lat The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale nie znaczy że developerzy o nim zapomnieli, a wręcz przeciwnie – postanowili go w bardzo dyskretny sposób upamiętnić w najnowszej przygodzie Linka.

W trakcie przemierzania Hyrule natraficie na Botricka, którego wygląd bardzo przypomina Iwatę. Botrick nie odgrywa w grze wielkiej roli – jest po prostu wędrowcem, który podróżuje, zatrzymuje się w wybranych lokacjach i może z nami porozmawiać. Jednak jeśli porozmawiamy z nim dłużej zacznie nam opowiadać o „Lordzie Góry” – tajemniczej postaci pojawiającej się na górze Satori. Gdy już tam dotrzemy znajdziemy bardzo metaforyczne miejsce a w nim kwitnącą wiśnię, zbiornik wodny i rajski krajobraz.

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

2 komentarze

  1. Victor (22 komentarzy) w dniu:

    A co z Robinem Williamsem? Tyle było szumu po jego śmierci, prośby o upamiętnienie go w grze. A teraz to już chyba nikt nie pamięta…

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!