Przegląd drugiej połowy roku 2016 Wii U

0

Bądźmy szczerzy – Wii U zostało już praktycznie zupełnie opuszczone przez Nintendo. Jedyną grą first-party zapowiedzianą na kolejne sześć miesięcy jest Paper Mario: Color Splash. Poza tym konsola od czasu do czasu dostanie gry niezależne, z których najciekawiej prezentuje się Shantae: Half-Genie Hero. Warto będzie dać szansę także indykom, w które można zagrać na innych platformach – jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, Axiom Verge, SteamWorld Heist czy Stardew Valley dadzą posiadaczom Wii U wiele godzin dobrej zabawy.

 

shantae

Shantae: Half-Genie Hero

Premiera: 27 września

Seria Shantae cały czas ewoluuje, a Half-Genie Hero będzie pierwszą odsłoną z grafiką w stylu innym niż pixelart. W kwestii gameplayowej nie doszło jednak do tak drastycznych zmian – fioletowowłosa bohaterka znów będzie skakać i bić przeciwników swoim efektownym kucykiem oraz transformować w różnego rodzaju zwierzęta, co pomoże jej w eksploracji kolejnych podziemi. Jest to też pierwsza odsłona cyklu, w której będzie można wcielić się w innych bohaterów, w tym główną przeciwniczkę Shantae, Risky Boots.

paper-mario-header-1

Paper Mario: Color Splash

Premiera: 7 października

Kolejna część Paper Mario będzie bliższa ostatniej odsłonie, Sticker Star na 3DS-a – zaoferuje mniej elementów RPG-owych i nie będzie posiadać rozbudowanej fabuły czy zbyt wielu charakterystycznych postaci (na dotychczas zaprezentowanych gameplayach widać niemal same Toady). Fani pierwszych części cyklu, które ukazały się jeszcze na Nintendo 64 i GameCube’a zbierali nawet podpisy po petycją domagającą się… zaprzestania produkcji tytułu. Co by nie mówić o tej grze (bo zapewne nie będzie tak słaba, jak chcą to niektórzy przedstawić), jest to prawdopodobnie ostatnia gra od Nintendo na Wii U, nie licząc przyszłorocznej Zeldy.

stardew

Stardew Valley

Premiera: końcówka 2016

Kolejna gra od jednego człowieka. Eric Barone nie został przyjęty do żadnej z firm zajmujących się tworzeniem gier, więc postanowił podnieść swoje umiejętności w najlepszy możliwy sposób – realizując konkretny projekt. Owoc prac Amerykanina okazał się być naprawdę imponujący – wielu graczy sądzi, że Stardew Valley jest najlepszą grą harvestmoonopodobną od lat, dodatkowo tytuł zbiera fantastyczne oceny i świetnie się sprzedaje. Posiadacze Wii U będą mogli przekonać się o jakości dzieła Barone już pod koniec roku.

 

axiom

Axiom Verge

Premiera: 2016

Gra jednego człowieka, Thomasa Happa, który rozczarowany brakiem nowych Metroidów w 2D, postanowił stworzyć własnego, a przy okazji wzbogacił grę o elementy innych znanych serii, takich jak Contra, Blader Master czy Bionic Commando. Gracz kontroluje badaczkę Trace, która budzi się w obcym świecie rodem z mrocznych książek science-fiction. Tytuł skupia się na walce i eksploracji, a protagonistka może korzystać z ponad 60 power-upów. Wersje na PC i inne konsole zebrały bardzo dobre oceny, więc czekamy z niecierpliwością!

jotun_valhallaeditionannouncement_20160302

Jotun: Valhalla Edition

Premiera: 2016

Thora została zabita w walce, ale chce zaimponować bogom, by usiąść pośród nich w Valhalli. W tym celu musi stoczyć z nimi starcia na śmierć i życie, a jeśli uda jej się wygrać pojedynek, przejmie moc pokonanego bóstwa. Pomiędzy walkami mamy okazję rozwiązać zagadki przestrzenno-logiczne. Wszystko to w rysowanej klatka po klatce oprawie graficznej. Gra ukazała się już na pecetach i otrzymała bardzo przyzwoite noty (średnia na Metacritic 79/100).

Kerbal-Space-Program

Kerbal Space Program

Premiera: 2016

Symulator lotów kosmicznych meksykańskiego studia Squad wreszcie wyląduje na Wii U. Gra znana jest z ogromnej liczby możliwych do ustawienia szczegółów oraz… efektownych katastrof, w których giną będące pasażerami rakiet humanoidalne Kerbale. Tytułem interesuje się nawet sama NASA oraz Elon Musk i jego SpaceX.

SteamWorld-Heist-header

SteamWorld Heist

Premiera: 2016

Strategia turowa z widokiem z boku to nieczęsty widok. A zwłaszcza tak świetnie wykonana. Bohaterami gry są Steamboty, napędzane parą konstrukty, które walczą pomiędzy sobą. Protagonistką gry jest Piper, która wraz z ekipą wyrzutków próbuje powstrzymać królową eksperymentującą na niewinnych robotach. Kontrolowane przez graczy postacie mają do dyspozycji najróżniejsze rodzaje broni palnej, a cechą charakterystyczną części z nich jest możliwość wystrzeliwania pocisków odbijających się od ścian, co pozwala choćby na zdejmowanie przeciwników kryjących się za osłonami. Nasze recenzja wersji 3DS-owej TUTAJ

PODZIEL SIĘ
Redakcja

my3DS.pl to Twoje codzienne źródło informacji o konsolach Nintendo – przenośnej Nintendo 3DS i stacjonarnej WiiU. Nasza redakcja każdego dnia przegląda ponad 20 serwisów z całego świata w poszukiwaniu informacji i agreguje je w kompletne kompendium wiedzy.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!