[Update] Mamy potwierdzenie: gry na Switchu będą przypisywane do konta, nie do konsoli

8

vlcsnap_2017_01_13_01h53m42s794

[Update]

Jak przytomnie zasugerował w komentarzach Rashef, przypisywanie gier do konta występuje od czasu wprowadzenia przez Nintendo NNID (Nintendo Network ID). News został edytowany.


[Oryginalna treść newsa]

Swego czasu Reggie Fils-Aime zapowiadał, że, podobnie jak w przypadku 3DSa i Wii U po wprowadzeniu przez Nintendo NNID (Nintendo Network ID), nasze cyfrowe zakupy na Switchu będą przypisywane do konta. Ten stan rzeczy potwierdzają filmiki z unboxingu i prezentacji interfejsu Switcha, o których pisaliśmy wcześniej. Uważny użytkownik Twittera o nicku Bjoern the Switchy wypatrzył na nich następującą klatkę:

Twoje Konto Nintendo zawiera historię twoich zakupów i stan konta. Poprzez podłączenie twojego Konta Nintendo po uruchomieniu konsoli, możliwe będzie pobranie aplikacji i DLC kupionych przy użyciu tego konta (aplikacje, które zostały usunięte, mogą nie być możliwe do pobrania w określonych sytuacjach).

Czy jeśli na Switchu pojawią się aplikacje, które ukazały się już na 3DSie i/lub Wii U i kupiliśmy je na któryś z tych systemów, to Nintendo pozwoli nam pobrać je na Switcha bez dodatkowych opłat? Tego na razie nie wiadomo.

PODZIEL SIĘ
Elan

8 komentarzy

 1. Aislin
  Aislin (12 komentarzy) w dniu:

  „Poprzez podłączenie twojego Konta Nintendo przed uruchomieniem konsoli…”
  A nie „po uruchomieniu”? After initializing.

  Mam nadzieję, że nie będą wymagali odpięcia konta od starej konsoli z użyciem starej konsoli przed podpięciem go do nowej konsoli. Bo wtedy to nie pomoże na kradzież/zgubienie/awarie. :P

 2. bandi (314 komentarzy) w dniu:

  Fajnie jakby zrobili update Wii U i 3Ds pozwalający na to – już w sumie mozna przegladac historie zakupów na tych konsolach. To troche smieszne i zarazem kłopotliwe dla nich bo jak klient straci gry to oni powinni je przywrocic na nowej konsoli i to jak dla mnie nie jest ich łaska.

  Inaczej ma sie kompatybilność wsteczna – miło by było gdybym np dostał możliwość zagrania w Fast Racing Neo ktorego kupiłem na Wii U na Switchu – tak często robi Sony już od dawna i część gier które kupiłem na Vicie dostałem potem też na PS4 jak wyszły – np Sound Shapes, Escape Plan itd

 3. Aislin
  Aislin (12 komentarzy) w dniu:

  @Bandi Sony ma właśnie możliwość zarządzania kontami przez przeglądarkę i to jest fajne. Też chciałabym żeby rozszerzyli w tę stronę My Nintendo.

  @Ilasovy/@Vollf Ta, tylko Switch ma dwa ekrany, w tym jeden dotykowy. Niektóre gry musiałyby być praktycznie robione od nowa. Jeszcze od biedy handheld ma jakiś dotyk, ale z tym dużym ekranem już jest problem.
  Ja liczę chociaż na przeniesienie gier z VC, i mam nadzieję, że chociaż tyle dostanę.

 4. Rashef (15 komentarzy) w dniu:

  „Jednym z poważniejszych objawów odstawiania od konkurencji na tym polu był system przypisywania gier do konsoli, a nie do konta.”

  Tylko że gry są przypisywane do konta od kiedy używamy NNID’ów w Wii U / 3DS’ie. To że to konto możemy bez kontaktu z Nintendo przenieść tylko korzystając z opcji system transfer to kwestia na zupełnie odrębny referat, co nie zmienia faktu że operacja jest możliwa, wykonalna a konta istnieją.

  Dodatkowo sam artykuł potwierdza w sumie nic nowego bo to że gry są przypisywane do konta to wiemy, Nigdzie nie jest potwierdzone że będziemy mogli to konto potem zlinkować na nowym urządzeniu, a sformułowanie re-link w użyciu Nintendo dla mnie sugeruje tylko możliwość podłączenia konta do tego urządzenia ponownie po formacie. Pamiętajmy że tu mowa o Nintendo, firmie która ma możliwość połączenia zakupów i licencji między systemami, ale nie robi tego w nadziei że zapłacimy nTy raz za to samo vide. gry ze Snes VC.

  A na koniec zostawiam tu : http://ms.nintendo-europe.com/terms/wiiu/Wii-U-Network-EULA-UK_EN-2015-05.html
  oraz
  https://ec.nintendo.com/my/transactions

  I spytam, gdzie ta „nowość” ?

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!