Pokémon Sun & Moon zaliczyły w USA najlepszą premierę spośród całej serii

0

Donosiliśmy już o świetnych wynikach sprzedaży Pokémon Sun & Moon w Japonii oraz Europie, ale równie dobrze, a może i nawet lepiej nowa odsłona serii o łapaniu kieszonkowych stworków poradziła sobie w USA. W końcu to najważniejszy rynek Nintendo.

Venturebeat donosi, że Sun & Moon były najlepiej rozchodzącymi się grami w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, nie wliczając sprzedaży eShopowej. Dla reszty gier w zestawieniu (prócz Skyrima) sprzedane kopie cyfrowe były wliczane. Co prawda nowe Call of Duty i Battlefield zajęły dwa pierwsze miejsca, ale obie części Poksów były liczone oddzielnie. Gdyby dodać ich wyniki do siebie, znalazłyby się na czele.

  1. Call of Duty: Infinite Warfare
  2. Battlefield 1
  3. Pokémon Sun
  4. Pokémon Moon
  5. Titanfall 2
  6. NBA 2K17
  7. Madden NFL 17
  8. Watch Dogs 2
  9. The Elder Scrolls V: Skyrim
  10. FIFA 17

Dodatkowo okazuje się, że, pomimo premiery 18 dnia miesiąca, sprzedaż Sun & Moon okazała się lepsza od wyników odsłon Black& White, które ukazały się 6 marca 2011 roku i do tej pory dzierżyły rekord najlepszej sprzedaży Poksów w USA w jednym miesiącu.

Warto dodać, że listopad był najlepszym miesiącem dla 3DS-a w USA w ogóle, jeśli chodzi o sprzedaż fizycznych wersji gier. Grudzień 2014 roku został pobity o 1%.

PODZIEL SIĘ
Elan

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!