[Plotka] Laura Dale: Mother 3 w Virtual Console Switcha w drugim kwartale tego roku

3

Mother 3 to unikalny tytuł, który nadal wyczekiwany jest przez wielu fanów na Zachodzie. O ile dwie pierwsze części serii, znane u nas jako Earthbound Beginnings i Earthbound, doczekały się angielskojęzycznej premiery w, odpowiednio, 2015 i 1995 roku (tak, pierwsza część ukazała się oficjalnie w Europie i USA dopiero 20 lat później niż „dwójka”, 26 lat po japońskiej premierze!), tak trójka przeszła długą historię.

mother-3

Gra zaczynała jako projekt na Super Famicoma (u nas znanego jako SNES), jednak zdecydowano się na przeniesienie procesu produkcyjnego na Nintendo 64, by móc wyposażyć grę w trójwymiarową oprawę. Nic z tego nie wyszło — projekt okazał się zbyt ambitny na samą konsolę, a przystawka 64DD, która dawała maszynce więcej mocy, okazała się komercyjną porażką. Twórcy uznali, że wolą opracować nieco mniej złożony tytuł na sprzęt bez dodatkowego komponentu.

Do wydania gry na Nintendo 64 ostatecznie jednak nie doszło i twórca serii, Shigesato Itoi, w 2000 roku ogłosił, że prace nad grą zostały porzucone. Satoru Iwata i Shigeru Miyamoto nieco później poinformowali jednak o przeniesieniu procesu produkcyjnego na GameCube’a. Finalnie gra ukazała się na… Game Boyu Advance, z dwuwymiarową grafiką, w 2006 roku, tylko w Japonii. Dziewięć lat później Mother 3 pojawiło się w Virtual Console na Wii U, jednak ponownie — tylko w kraju Kwitnącej Wiśni.

Według Laury Dale długo oczekiwana lokalizacja wreszcie nadchodzi. Znana plotkara podała, że na planowanym na 13 stycznia switchowym wydarzeniu ujawnione zostanie wydanie gry na nową konsolę Nintendo. Ma się to stać w drugim kwartale tego roku.

Warto dodać, że, jak wiele gier, które nie znalazły szczęśliwej drogi z Japonii na Zachód, Mother 3 doczekało się fanowskiej lokalizacji. Grupa osób powiązanych z serwisem Starmen.net pod dowództwem Clyde’a „Tomato” Mandelina ogłosiła rozpoczęcie prac na tłumaczeniem w listopadzie 2006 roku. Projekt udało się dokończyć niemal dwa lata później, w październiku 2008 roku. Pliki z tłumaczeniem możecie znaleźć na stronie projektu.

Przy okazji grupa wydała także 200-stronicowy kolorowy poradnik, który możecie obejrzeć za darmo w przeglądarce, a jeśli wam się spodoba, kupić jego cyfrową lub fizyczną edycję.

m3hb_pg3

PODZIEL SIĘ
Elan

3 komentarze

  1. emczer
    emczer (284 komentarzy) w dniu:

    Jak to mnie miało zachęcić do kupna Słicza, to nie wyszło. Mieli szansę wypuścić to już tyle razy, że nikt normalny nie uwierzy, póki tego nie zobaczy. Tym bardziej, że pewnie każdy kto bardzo chciał, to już to na GBA dawno ograł… Teraz to nawet u chińczyka idzie kupić zlokalizowane wydanie w chińskim pudełeczku. Więc nawet oni wydali to szybciej na zachodzie niż Nintendo. Spóźnili się i to bardzo.

  2. Miecz_Romana

    Niech sobie już dadzą spokój z tą grą. Każdy, kto chciał już dawno temu przeszedł na emu z tłumaczeniem fanowskim, a dla młodego pokolenia… no nie wiem. No i tak, wiem plotka itd., ale czy nie miało pojawić się to w zeszłym roki na 3ds? Teraz co, mam Switcha kupować, żeby kupić Mother 3 (cena pewnie koło 100 zł będzie)? Nintendo spóżniło się.

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!