[Plotka] Eurogamer: SNES Mini jeszcze w tym roku

4

NES Mini był z jednej strony sukcesem Nintendo – w końcu konsola rozchodziła się jak świeże bułeczki – z drugiej strony zaś, gracze narzekali na zbyt małą liczbę kopii dostępnych w sklepach (choć samo Nintendo przyznało, że nie miało zamiaru rzucać na rynek wielu milionów sztuk sprzętu, chcąc uczynić z konsolki coś w rodzaju gadżetu o limitowanym nakładzie).

Niemal od razu pojawiły się też spekulacje o zminiaturyzowanych wersjach kolejnych konsol Nintendo. Domysłom wtóruje Eurogamer, który, powołując się na swoje źródła podaje, że w 2017 roku, najpewniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, do sprzedaży trafi SNES Mini. Niestety nie jest wiadome, czy Nintendo tym razem zmieni zdanie i zdecyduje się na wyprodukowanie większej liczby egzemplarzy, by każdy chętny mógł zaopatrzyć się we własnego miniaturowego SNES-a.

A chętnych na pewno będzie wiele, bo wypuszczona w 1990 w Japonii maszynka doczekała się wielu klasyków. Super Mario World, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Chrono Trigger, Donkey Kong Country, F-Zero, kilka części Final Fantasy… można by tak długo.

Jakie gry chcielibyście zobaczyć na Mini SNES-ie?

PODZIEL SIĘ
Elan

4 komentarze

 1. Clavius
  Clavius (10 komentarzy) w dniu:

  Mini NESa nie kupowałem, ale na Mini SNESa chyba się skuszę, bo kojarzy mi się kilka bardzo fajnych gier i mam nadzieję, że będą one dostępne. Chętnie zobaczyłbym Sailor Moon RPG bo mam do tej gry jakiś sentyment:P

 2. SebastianL92

  Od początku mówiłem, że takiego SNESa Mini to bym przygarnął.
  Zdziwię się jednak, jeśli coś takiego jak SNES Mini powstanie. I jeśli się dobrze sprzeda. NES był dość logiczną decyzją: bajer, zabawka, gadżet z logiem Nintendo, żeby uczcić kolejną rocznicę, na wzór pierwszej konsoli. SNES był drugi. Czyli co, teraz wszystkie konsole będą miniaturyzowane? Czy może tylko te dwie? W obu przypadkach, żadnej większej logiki nie widzę. Ale może marketingowcy z Nintendo już tak.

 3. schen (14 komentarzy) w dniu:

  Oj, brałbym na 100% jeśli tylko tytuły będą mi odpowiadać. Chrono Trigger, Final Fantasy VI, Dragon Ball Z Super Saiyan Densetsu, Super Mario RPG, Super Butouden III, Sailor Moon RPG, Front Mission, Fire Emblem – zagrałbym bardzo chętnie ponownie we wszystkie z tycho pozycji :) Nie pogardziłbym też wieloma innymi RPGami, których SNES miał wyjątkowo bogatą bibliotekę :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!