[Plotka] Assassin’s Creed 2017 pojawi się na Switchu

2

Choć ciężko w to uwierzyć, seria Asassin’s Creed wkrótce świętować będzie swoje dziesiąte urodziny. Gdy jej debiutancka odsłona wkraczała na sklepowe półki, mało kto spodziewał się, iż w przyszłości przekroczy ona barierę 10 mln sprzedanych egzemplarzy i zapoczątkuje jedną z najpopularniejszych marek w historii gier wideo. Pomimo oszałamiającej popularności i sympatii ze strony fanów elektronicznej rozrywki, Asasynom nigdy nie było specjalnie po drodze z platformami Nintendo. Przestarzałe podzespoły Wii sprawiły, że w pierwszego nintendowskiego „Asasyna” zagrali dopiero posiadacze Wii U w 2012 roku. Jak nietrudno wywnioskować, obie wydane na stacjonarce Big N odsłony sprzedały się mniej więcej tak samo dobrze jak sama konsola.

Zgodnie z powiedzeniem „nowy rok, nowy Assassin”, sympatycy serii ze zniecierpliwieniem wyczekują jej kolejnego odcinka. Ten powinien zadebiutować w czasie, gdy na sklepowych regałach dawno gościć będzie Nintendo Switch. Czy w obliczu nieustających spekulacji na temat podzespołów konsoli i jej technologicznego zacofania względem Xboksa One i PlayStation 4 powinniśmy oczekiwać, że gra w ogóle się na niej pojawi? Według Laury Kate Dale z Let’s Play Video Games, nie mamy powodów do zmartwień.

latest

Z tego co mi wiadomo, Ubisoft chce wydać nowego AC na Switcha tego samego dnia, co na pozostałe konsole – odpowiedziała zapytana przez jednego z użytkowników Twittera Laura.

Choć wypowiedzi nintendowskiej blogerki daleko do oficjalnego komunikatu Ubisoftu (w końcu mówimy o niezapowiedzianej jeszcze grze), dobrze usłyszeć od „zweryfikowanej” osoby, że wydawcy third-party interesują się nowym sprzętem giganta z Kioto, a przyszli posiadacze Switcha mogą spodziewać się kolejnej ważnej produkcji na swój system w 2017 roku.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

2 komentarze

  1. hater (292 komentarzy) w dniu:

    Jakiś biedny ac wyszedł ongiś na ds-a. Poza tym „kolejny rok, kolejny assasyn” chyba na szczęście już nie działa po tym jak któryś został wygwizdany, więc może nowy będzie świeższy. Dla mnie to była jakaś patologia, że jedna firma ma dwa zespoły, które w cyklu dwuletnim na przemian wydają gry co roku. Może nie jest targetem, ale czy naprawdę musi być tego aż tyle? Jak to może się nie znudzić?

    Tymczasem gdzieś tam kurzy się Prince of Persia….;)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!