Nippon Ichi Software robi już gry na Switcha

1

W ostatnich latach Nippon Ichi Software niespecjalnie wspierało swoimi tytułami konsole Nintendo, skupiając się na Playstation 4 i Vicie. To właśnie na maszynkach Sony ukazywały się choćby kolejne części najbardziej znanej serii studia, Disgaei.

Wraz z pojawieniem się na rynku Switcha sytuacja ma się jednak zmienić. Logo firmy pojawiło się na pokazanej tuż po ujawnieniu konsoli grafice obrazującej partnerów wspierających sprzęt, a w rozmowie z japońskim portalem 4Gamer prezes NIS, Soheii Niikawa zapowiedział, że gry na Switcha są już w trakcie produkcji:

Nippon Ichi Software dostarczy światu zróżnicowane produkty prosto z prefektury Gifu. W roku 2017 na rynku pojawi się nasze nowe IP. Ale to nie koniec — będziemy stale podejmować nowe inicjatywy. Mamy także projekty na Nintendo Switch, więc oczekujcie ich z niecierpliwością (niektórzy byli sceptyczni co do naszego udziału, ale… jesteśmy w trakcie właściwego procesu produkcyjnego!)

Czyżby NIS, patrząc na słabnący status Vity na rynku, przerzucić miał się z niektórymi swoimi projektami na Switcha? Przekonamy się.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!