Nindies Showcase Summer 2017 – podsumowanie

2

Nindies Showcase Summer 2017 nie trwało długo, bo nieco ponad 20 minut, ale Nintendo zdążyło zaprezentować sporo nowych gier oraz przypomnieć nam o tych, które zapowiedziano wcześniej, ujawniając przybliżone bądź dokładne daty premier. Oto zestawienie wszystkich przedstawionych tytułów, wśród których nie brakuje perełek. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, chyba że zupełnie nie trawi indyczego mięsa.

Travis Strikes Again: No More Heroes

Premiera: 2018

Travis Touchdown uderza ponownie! W trzeciej części serii on oraz szukający go w zemście ojciec Bat Girl zostają wciągnięci do gry konsolowej i muszą przejść 6 światów, nie ginąc po drodze. Trailer pokazuje, że Suda51 nadal ma coś nie tak z głową, ale to dobrze dla graczy. W produkcję zostali zaangażowani znani twórcy indyków, między innymi odpowiadające za Hotline Miami Dennaton Games.

SteamWorld Dig 2

Premiera: 21 września 2017

Sequel SteamWorld Dig pozwoli nam wcielić się w Dorothy, która wyruszy na poszukiwanie zaginionego Rusty’ego, protagonisty pierwszej części serii. Tym razem mamy kopać dłużej – gra zaoferuje około 10 godzin rozgrywki.

Super Meat Boy Forever

Premiera: 2018

Sequel supertrudnej platformówki Super Meat Boy. Tym razem Dr. Fetus porywa Nuggeta, dziecko Meat Boya i Bandage Girl, więc Mięsny Chłopak rusza na ratunek swojemu pierworodnemu. Poziomy będą stawać się trudniejsze po każdorazowym ich ukończeniu.

Morhpies Law

Premiera: zima 2017/2018

Morphies Law to szurnięta drużynowa strzelanka, w której kierujemy się hasłem „Zwiększ Masę!”. Serio – musimy ostrzeliwać przeciwnika, by zmniejszyć jego masę, a zwiększyć swoją. Podczas kradzieży kilogramów rośnie avatar naszej drużyny, a kto na koniec meczu będzie miał większego (avatara), ten wygrywa.

Shovel Knight: King of Cards

Premiera: początek 2018

Kolejne DLC do Shovel Knighta. Tym razem wcielimy się w King Knighta i dowiemy się, jak został królem i członkiem Order of No Quarter. Dodatek zaoferuje 4 nowe światy, 30 nowych plansz i, w przerwie od walenia wrogów berłem po głowie, grę karcianą.

Golf Story

Premiera: wrzesień 2017

Połączenie RPG-a ze sportem dla dżentelmenów. Zwiedzimy 8 unikalnych środowisk, każde z własnymi polami golfowymi, miastami, mieszkańcami i sekretami, zagramy w różnorakich zawodach, kupimy nowy ekwipunek oraz rozwiążemy zagadki. Wszystko to zostanie podane w pikselowej oprawie graficznej i, oglądając powyższy trailer, z dużą dozą humoru.

Dragon Marked for Death

Premiera: zima 2017/2018

Kolejny tytuł studia Inti Creates, znanego z takich serii jak Mega Man Zero czy Azure Striker Gunvolt. Dragon Marked for Death będzie side-scrollowanym action-RPG, w który zagramy sami bądź z nawet trzema innymi osobami. Gra zaoferuje 30 zadań, cztery klasy postaci i niezliczoną liczbę walk do stoczenia.

Mom Hid My Game

Premiera: jeszcze w 2017

Mama zabierała wam kiedyś konsolę i chowała w szafie? Dzieciakowi z tej gry matka ukrywa 3DSa nawet w paszczy aligatora. To ja już wolałem szukać po szafkach.

Next Up Hero

Premiera: początek 2018

Pierwsza gra studia Digital Continue. Next Up Hero będzie grą sieciową opartą na społeczności, w której wybierzemy jedną z 9 klas postaci. Główny myk? Jeśli nasza postać zginie, pozostawi po sobie echo, a inny gracz będzie mógł ją wskrzesić jako NPC-a.

Light Fingers

Premiera: początek 2018

Gra dla od jednego do czterech graczy. Część rozgrywki będzie rozgrywana na losowo generowanej mapie świata w turach, a część, polegająca na przemykaniu przez lochy, w czasie rzeczywistym.

Nine Parchments

Premiera: święta 2017

Gra studia Frozenbyte, znanego głównie z serii Trine. Reklamowana jako blast ’em up i przeznaczona głównie dla kilku graczy pozycja, w której wcielimy się w czarodziejów, by przemierzać kolejne światy i pokonywać potwory.

Yono and the Celestial Elephants

Premiera: 12 października 2017

Urocza gra o słoniku, która… całkiem mocno przypomina Zeldę. Jak udowadnia powyższy trailer, w Yono and the Celestial Elephants, podobnie jak w przygodach długouchgo, zwiedzimy świat, rozwiążemy zagadki i pokonamy kilku bossów.

Battle Chief Brigade

Premiera: święta 2017

Kuchenne rewolucje w stylu gry match-3, z tym że składniki do potraw zdobywamy sami, zabijając potwory w dwuwymiarowej grze akcji. Pokierujemy przedstawicielami kilku ras – ludzi, elfów i orków – którzy dostaną oddzielne kampanie.

Floor Kids

Premiera: święta 2017

Coś, czego jeszcze nie było – gra o dzieciakach tańczących breakdance. Będziemy uczyć się nowych ruchów, zdobywać respekt i rekrutować nowych tancerzy w kolejnych miejscówkach. Będzie single i multi, tradycyjne i dotykowe sterowanie.

Mulaka

Premiera: początek 2018

Mulaka to trójwymiarowa gra action-adventure, w której wejdziemy w skórę jednego z członków plemienia Tarahumara – znanych biegaczy z meksykańskiego stanu Chihuahua. Bohater będzie walczył z przeciwnikami za pomocą zwykłej broni, a także transformował w różne zwierzęta.

Wulverblade

Premiera: wrzesień 2017

Wulverblade to beat ’em up osadzony w epoce starożytnej Anglii. Jest brutalnie. Będzie kooperacja dla dwóch graczy.

Sausage Sports Club

Premiera: jesień 2017

Gra o zwierzakach uczestniczących w różnych zawodach sportowych. Główną atrakcją ma być ścieranie się z fikuśną fizyką. Dla nawet 8 graczy jednocześnie.

Poly Bridge

Premiera: święta 2017

Poly Bridge to gra o budowaniu mostów. Takich, które działają, ale też takich, które nie działają, ale w zabawny sposób.

Kentucky Route Zero: TV Edition

Premiera: wczesny 2018

Kentucky Route Zero to przygodówka osadzona w, cóż, amerykańskim stanie Kentucky. Gracz zbada tajemniczą autostradę przebiegają przez jaskinie znajdujące się na terenie stanu. TV Edition będzie zawierać wszystkie części tej odcinkowej opowieści.

Earth Atlantis

Premiera: jesień 2017

W większości side-scrollowanych shooterów sterujemy statkiem kosmicznym. W Earth Atlantis przejmujemy stery nad łodzią podwodną, by zabijać potwory i zwiedzać morskie czeluści w świecie po apokalipsie.


Uff, to wszystko, co pokazano w Direkcie. Które pozycje zainteresowały was najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Elan

2 komentarze

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!