Mario Kart 8 Deluxe z rekordem

9

Reedycja ósmej odsłony wyścigów z Marianem spotkała się z niespodziewanie dużym uznaniem ze strony branżowych recenzentów. Mario Kart 8 Deluxe zebrało rewelacyjne opinie, które przełożyły się na średnią 93% w serwisie Metacritic. Z wiadomości opublikowanej przez Nintendo of America wynika, iż gra okazała się być nie tylko sukcesem wśród krytyków, ale i wśród posiadaczy Nintendo Switch.

Mario Kart 8 Deluxe zaliczył najbardziej udany debiut w historii wieloletniego cyklu w Stanach Zjednoczonych. Produkcja rozeszła się w ponad 459 tysiącach egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w dniu premiery. To oznacza, że niemal co drugi amerykański posiadacz Switcha zaopatrzył się w kopię gry już pierwszego dnia jej dostępności na rynku. Dotychczasowy rekord wynoszący 433 tysięcy sprzedanych sztuk należał dotąd do Mario Kart Wii.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

9 komentarzy

 1. Valoo (4 komentarzy) w dniu:

  Fajnie czytać kolejny news o ciepłym przyjęciu nowej konsoli Nintendo i ich gier. Mam jedynie nadzieję, że ich sukces przełoży się też i na nasz rodzimy rynek…

 2. hallkyon
  hallkyon (64 komentarzy) w dniu:

  Co do rodzimego rynku to szkoda, że zdecydowali się na promowanie Switcha przez reklamy… 1-2 Switch. Mam nadzieję, że reklamy MK8 też się pojawią.

 3. hater (303 komentarzy) w dniu:

  A ja uważam, że trochę śmieszne;) Nic na tą konsolę w sumie nie ma, więc to musi się sprzedać;) Dobry zabieg – wszystkie gry stają się natychmiastowo hitem;)

 4. adus1991 (147 komentarzy) w dniu:

  @Hater
  W sumie to racja, jest mało gier więc każda nowa (jeszcze jakiś czas) będzie się dobrze sprzedawać. Co oczywiście nie zmienia faktu iż MK8DX jest idealnym kart racerem. Od czasów Double Dasha tak dobrze mi się niegrało w żadnego MK. Grze także pomaga sama konsola. Już na podstawowej wersji konsoli mogą naraz grać dwie osoby. Aby zagrać z kimś w MK na DeeSie lub 3DeeSie to potrzebowałem dwuch konsol albo internetu. Niestety granie przez neta nie daje tyle radości co granie z kimś obok.
  Poza tym ciekawe, odmienne i zróżnicowane trudnościowo trasy (narazie najbardziej podoba mi się ta z Animal Crossing-za zmianę pór roku i Hyrule za rupiki) możliwości przerabiania pojazdów i ilość postaci świadczą o idealnym produkcie do ogrywania przez lata.
  Przez następne parę lat nie potrzebuję żadnej kontynuacji.

 5. Mlodziany
  Mlodziany (125 komentarzy) w dniu:

  @ADUS1991 mi sie najbardziej podoba trasa w chmurach i dynamiczna muzyka w niej..kiedy wlatujemy w te burzowe chmury to muzyczka sie prze-wspaniale zmienia na troche ostrzejsza.Rupie z Zeldy tez pocieszny i genialny pomysl:)

 6. bandi (315 komentarzy) w dniu:

  @Hater – a według mnie wręcz przeciwnie – gdyby MK8D wyszedł później to sprzedałby się jeszcze lepiej i zapewne jeszcze sie sprzeda patrząc jaką popularnością cieszą się wszystkie odsłony – bo po prostu ta gra jest mega miodna i warto posiadać w kolekcji – szczególnie na Switcha

  Abym nie był gołosłowny zestawienie wyników sprzedaży serii:
  1. Mario Kart Wii [Wii] – 35.61 mln
  2. Mario Kart DS [DS] – 23.22 mln
  3. Mario Kart 7 [3DS] – 13.48 mln
  4. Mario Kart 64 [N64] – 9.87 mln
  5. Super Mario Kart [SNES] – 8.76 mln
  6. Mario Kart 8 [WiiU] – 7.36 mln
  7. Mario Kart: Double Dash!! [GC] – 6.95 mln
  8. Mario Kart: Super Circuit [GBA] – 5.47 mln

 7. hater (303 komentarzy) w dniu:

  @Bandi nie musisz mi tego mówić, WiiU kupiłem specjalnie dla tej gry;) Switcha też kupię specjalnie dla tej gry, a co;)

 8. bandi (315 komentarzy) w dniu:

  @Hater – szanuję, ja jeszcze chciałbym Bayonette – najlepiej 3ke ale jeśli przeportują 1 i 2 z Wii U to i tak kupie

 9. Goral
  Goral (140 komentarzy) w dniu:

  Kupiłem w dniu premiery i zacząłem grać w trybie handheld, ta gra tak pasuje do Switch’a, że chce się ją jeść zaczynając od konsoli :) Domowe multi też zabiera

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!