Klasyki Segi wkrótce na Switchu, Mega Drive Mini w przygotowaniu

0

W trakcie przeprowadzonej dziś w nocy transmisji wideo, SEGA po raz pierwszy zaprezentowała SEGA AGES – zbiór 15 klasyków ze swojego portfolio, które wkrótce trafią do cyfrowego sklepiku Nintendo Switch. Nie będzie to jedna kompilacja, w której znajdziemy wszystkie piętnaście tytułów. Chodzi raczej o coś na wzór 3D Classics z 3DS-a, gdzie za każdą z gier zapłacimy osobno. Wśród wybranych klasyków znajdziemy takie tytuły, jak Sonic the Hedgehog, Phantasy Star czy Thunder Force 4. Produkcje zadebiutują w eShopie latem.

Nocna transmisja przyniosła jeszcze jedną zapowiedź, która powinna zainteresować sympatyków gier retro. Widząc ogromne zainteresowanie zminiaturyzowanymi konsolami Nintendo, SEGA – słusznie zresztą – postanowiła pójść w ślady dawnego rywala i przypomnieć graczom o jednym ze swoich starszych sprzętów, Mega Drivie. Mega Drive Mini trafi na japońskie półki sklepowe jeszcze w tym roku. Nie wiemy jednak jakie gry zostaną dołączone do zestawu ani czy AtGames, które wydało już jakiś czas temu wątpliwej jakości retro Mega Drive’a ma cokolwiek wspólnego z produkcją sprzętu. Premiera konsoli na Zachodzie również pozostaje zagadką.


Ostatnia wiadomość to zapowiedź Shenmue I & II HD. Wśród platform docelowych zabrakło jednak Nintendo Switch, dlatego chcąc zapoznać się z serią, będziemy musieli zainteresować się wersją na PS4, Xboksa One lub pecety.

PODZIEL SIĘ
hallkyon

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!