Już 1.5 miliona konsol Nintendo Switch trafiło do graczy na całym świecie!

6

Analitycy z najbardziej znanego studia raportów branży gier SuperData zebrali całość informacji dotyczącej sprzedaży Nintendo Switch na całym świecie i ogłosili, że obecna sprzedaż konsoli jest na poziomie 1.5 miliona sztuk i oczywiście stale rośnie.

Wg znanych już wcześniej informacji wiemy, że 500,000 sztuk sprzedano za Oceanem, 360,000 w Japonii. Z danych podanych przez europejskie oddziały wiemy tylko, że 85,000 sztuk sprzedano w UK, a we Francji 110,000 konsol. Pozostałe egzemplarze trafiły w ręce graczy z innych krajów.

Zgodnie z założonymi planami marketingowymi Nintendo, firma planuje do końca marca znaleźć 2 miliony nabywców nowej konsoli. Mimo, iż jeszcze kilka miesięcy temu wielu branżowców pukało się w czoło, to dziś możemy założyć, że sztuka ta nie powinna być wcale taka trudna i Ninny zrealizuje swój pierwotny plan.

W raporcie znajdziemy również informację, że aż 89% nabywców konsoli zakupiło również The Legend of Zelda: Breath of the Wild. 

PODZIEL SIĘ

Zagrywa od lat 80 w w budach z automatami. Wielbiciel demosceny i wszystkiego z oldskool w tytule. Twórca kilku serwisów związanych z klasyką i grami m.in. emu#dreams i skizo.org. Obecnie wyłącznie mynintendo.pl (dawniej my3ds.pl)

6 komentarzy

  1. Ino1Mario
    Ino1Mario (25 komentarzy) w dniu:

    To bardzo dobra wiadomość. Duża ilość sprzedanych konsol gwarantuje, że pojawi się większa liczba gier :)

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!