Splatoon 2

Rok:
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 21 lipca
Dystrybucja: ,

Splatoon 2 na Nintendo Switch to kontynuacja trzecioosobowej strzelanki taktycznej wydanej w 2015 roku na Nintendo Wii U. Stworzona przez firmę Nintendo produkcja przeznaczona jest głównie do rozgrywek w multiplayer, w którym możemy bawić się lokalnie oraz online.

Rozgrywka opiera się praktycznie na tych samych zasadach jak w części pierwszej. Gracze pokierują Inklingami, czyli wesołymi ludźmi-ośmiornicami, którzy walczą przy użyciu broni strzelającej farbą. Służy ona nie tylko do atakowania przeciwników, ale także do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów zabawy. Postacie mogą się poruszać jak zwykli ludzie, biegając i skacząc, ale także w mgnieniu oka potrafią wskoczyć w zalany farbą fragment planszy, nurkując w nim. Umożliwia to szybsze przemieszczanie się oraz uzupełnianie „amunicji”.

Druga część serii ma być dodatkowo ważnym tytułem na scenie e-sportowej. W osiągnięciu takiego stanu rzeczy ma pomóc między innymi czat głosowy. Dzięki aplikacji na smartfony będzie można komunikować się z innymi graczami i zapraszać ich do lobby. W czasie oczekiwania na mecz będzie można rozmawiać ze wszystkimi graczami znajdującymi się w pokoju, jednak po starcie gry komunikacja możliwa będzie, co oczywiste, tylko pomiędzy zawodnikami jednej drużyny.

PODZIEL SIĘ

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!