TYLKO ESHOP

Shovel Knight

Rok:
Gatunek: ,
Wydawca:
Premiera: 6 listopada 2014
Dystrybucja: ,
Ocena Metacritic: 92/100
Cena w eShop: 60 zł

Recenzja

MUSISZ ZAGRAĆ
Shovel Knight – gra, która rozpoczęła swój żywot na serwisie kickstarter, blisko pięciokrotnie przebijając potrzebną kwotę na jej zrealizowanie – bardzo, ale to bardzo mocno nawiązuje do klasyki 8 bitowych platformerów. Czy oldschool w dzisiejszych czasach może się udać?Uprzedzając – może i robi to w diabelnie dobrym stylu! SZPADLE W DŁOŃ! Zobacz pełną recenzję

Shovel Knight to klasyczna przygodowa gra akcji wykonana w ośmiobitowej stylistyce, powstała dzięki sfinansowaniu w serwisie Kickstarter. Za jej stworzenie odpowiada niezależne Yacht Club Games.

Sterujemy poczynaniami tytułowego Shovel Knighta, który przemierzając dwuwymiarowy świat fantasy, stara się uratować swoją wybrankę serca od złej wiedźmy. Fabuła jest tutaj tylko pretekstem dla właściwej rozgrywki obserwowanej z boku jak w klasycznych platformówkach. Naszym głównym orężem, spełniającym również kilka innych funkcji, jest łopata pozwalająca m.in. przebijać się przez chmary przeciwników. Wśród nich nie zabrakło oczywiście zróżnicowanych i wymagających sporej zręczności bossów.

PODZIEL SIĘ

3 komentarze

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!