Luigi’s Mansion: Dark Moon

Rok:
Gatunek: ,
Wydawca:
Premiera: 28 marca 2013
Dystrybucja: ,
Ocena Metacritic: 86/100
Cena w eShop: 188 zł

Kontynuacja przygód wyższego z braci-hydraulików. Tym razem znowu nie zajmujemy się wyuczonym fachem naszego bohatera i zamiast przepchać toaletę musimy oczyścić posiadłość z całkiem sympatycznych i zarazem złośliwych duchów.

Pierwsze na co zwracamy uwagę w grze to oprawa graficzna, za którą twórcom należą się ogromne brawa. Modele postaci, duchów a także pomieszczenia, które przyjdzie na zwiedzać prezentują się bardzo ładnie. Niesamowite wrażenie zrobił na mnie efekt latarki świecącej w ekran.

W trakcie rozgrywki odwiedzimy pięć posiadłości a w każdej wykonamy kilka zadań. W trakcie naszej wędrówki po fragmenty Mrocznego Księżyca spotkamy różne duchy, które będziemy musieli pokonać przy pomocy naszego odkurzaczo-podobnego Poltergusta 5000. Urządzenie to łączy w sobie „wsysarkę”, „wydmuchiwarkę” oraz latarkę świecącą zarówno zwykłym jak i czarnym światłem. Przy pomocy tego drugiego możemy znajdować niewidzialne obiekty.

Gdy główny wątek nam się znudzi możemy poszukać ukrytych kryształów lub sprawdzić gdzie ukrywa się Boo. Niestety mimo takich odskoczni oraz tego, że poszczególne misje w jednej posiadłości zaczynamy w różnych miejscach, żeby nie powtarzać wybranych fragmentów, musiałem robić dłuższe przerwy miedzy poszczególnymi sesjami. Przy dłuższym posiedzeniu coś mnie zaczynało nudzić.

Podsumowując druga część przygód Luigiego jest dobrą i cieszącą oko produkcją, z którą moim zdaniem prędzej czy później każdy powinien się spotkać.

PODZIEL SIĘ

8 komentarzy

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!