The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Łącznie w temacie 55 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 

wiewiorcwaniak
    Participant

Cześć, Chciałem się podzielić moimi „wrażeniami” po przeczytaniu najnowszego wpisu Nintendo odnośnie premiery Zeldy. Z informacji jakie uzyskał serwis IGN, dowiadujemy się dość ciekawych rzeczy, które niestety nie są lub nie będą tak zachwycające dla wszystkich graczy, czy to Wii U czy Switch’a.
    Co jest pewne premiera odbywa się 3-go marca, co mnie zasmuca, że niestety gra ma „działać” jedynie w 30 FPS, co może być widoczne dla bardziej wprawnego oka i zwłaszcza, zauważalnego przynajmniej dla mnie nieco „lagowatego” kontrolowania niż gry w 60 FPS. Ponadto dla posiadaczy Wii U mam gorszą wiadomość, bo gra będzie renderowana w 720p, Switch (oczywiście podłączony do stacji dokującej) będzie renderowany w 900p. Co powinno dać 1080p jeśli gra będzie poddana „upscalingowi”. Tylko jak zapowiada Nintendo, wersja dla Wii U będzie miała gorsze „wrażenia” jak na otwarte jej środowisko. Te informacje dotyczą jedynie wrażeń typu szum trawy i podobnych. Pozostały jeszcze ostatnie dwie informacje otóż wersja Wii U wymagać będzie 3GB wolnej przestrzeni w pamięci konsoli, lub twardego dysku. Abstrahując, ciekawi mnie jaką pojemność będą miały kartridże dla Switch’a, jeśli patrząc na Wii U wymagającego dodatkowych gigabajtów i posiadającego napęd BR (~25GB). Ostatnia wiadomość smutna nieco, że ekskluzywne wersje gry, będą dostępne jedynie dla Switch’a. Dla mnie to dość smutne, gdyż raczej jestem typu „kolekcjonera”, który z przymrużeniem oka na tę chwilę patrzy w kierunku Switch’a, cóż może na święta, gdy zobaczymy więcej gier.

Żródło

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)

GBA SP, PS2, PS3, WII, WII U, XBOX360, 3DS XL, VITA

mobor
    mobor
    Participant

Obie wersje gry zajmują nieco ponad 13GB….

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Daj spokój, 30 czy 60 fps nie ma znaczenia, wkręcisz się w świat gry, to nawet nie będziesz o tym myślał.

Strzelam, ze kartridże do switcha będą miały pojemność ok 30gb. Wiadomo, że Switch jest nową konsolą, ma mało gier na start, kosztuje dużo etc, ale daj spokój, to Nintendo, prędzej czy później będzie lawina gier, więc Switch jest na pewno bardzo dobrym wyborem.

wiewiorcwaniak
    Participant

No nie wiem, na Wii U też była lawina :/

Rosveen
    Participant

No nie wiem, na Wii U też była lawina :/

Widać, że na Switcha powoli migrują serie z 3DSa (Fire Emblem, plotki o Pokemonach), więc myślę, że nie będzie takiego problemu przynajmniej jeśli chodzi o gry samego Nintendo. Co z zachodnimi multiplatformowcami, to się jeszcze okaże.

wiewiorcwaniak
    Participant

Szkoda, że zabijają Wii U… pewnie serwisy on-line też szybko wyłączą. Fajnie to nazwał jeden z użytkowników GBATEMP – Last breath of Wii U

Żródło

wiewiorcwaniak
    Participant

A tu info o braku wsparcia „starych” kontrolerów i gier przykładowo z Wii, braku wsparcia dla Miiverse i streamowania obrazu z gier…

Źródło

szach
    Participant

Zelda na Wii U przesunieta na 31.03.2017 niestety

friend code: 0061-1449-5188
    Id : Byku30

SebastianL92
    SebastianL92
    Participant

No właśnie, w zeszłym tygodniu był jakiś syf w necie bo podobno przesunięto premiery i podwyższono ceny.

Coś się potwierdziło? Jak to ostatecznie wygląda?

3DS FC: 0301-9800-4470 | Nintendo ID: SebastianL92 |
    http://sebagra.blogspot.com – Gry, filmy, komiksy. Nintendo i backlog. Popkultura.

emczer
    emczer
    Moderator

CQE ciągle obstaje przy obu wydaniach Zeldy na 3.03. Ceny jakie są, widać… Koszmarne.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

SebastianL92
    SebastianL92
    Participant

Konsoleigry zadzwonili również do mnie. Niestety, spokój nie mógł trwać wiecznie. Potwierdził to, o czym mówili już inni nieco wcześniej. Cena Zeldy na Wii U dla tych co już zamówili skacze na 210 zł. Na chwilę obecną to i tak najtaniej z tego co widzę.

Ciekaw jestem jak rozwiązały to inne sklepy, wcześniej wahałem się nad ultimą i cdp. Ktoś coś?

3DS FC: 0301-9800-4470 | Nintendo ID: SebastianL92 |
    http://sebagra.blogspot.com – Gry, filmy, komiksy. Nintendo i backlog. Popkultura.

Marcins94
    Participant

Co sądzicie o zapowiedzi DLC do Zeldy?

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Jak będzie dobre, to czemu nie. Zeldy nigdy mało :-)

rez007
    rez007
    Participant

nowiutki trailer z nowymi postaciami :)

zacieram rączki

rez007
    rez007
    Participant

Magazy EDGE wystawił pierwszą ocenę dla Zeldy 10/10
    Podobno jest bardzo krytyczny w swoich ocenach ;)

Łącznie w temacie 55 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie