Ustawienia routera wifi

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.
  • 

skalorek
    Participant

Czy router wifi musi być jakoś specjalnie skonfigurowany aby NS nawiązał z nim połączenie? Mnie za cholerę się nie udaje (error code 2110-2003) a wszystkie inne urządzenia działają. Mam model TL-WR741ND i następujące ustaeienia:
    Wireless Radio: Enable
    Channel: Auto (Current channel 1)
    Mode: 11bgn mixed
    Channel Width: Automatic
    WDS Status: Disable
    Wireless Security:
    WPA2 – Personal (AES)
    Zmieniałem channel z defaulta na jakiś inny ale bez skutku. Może coś innego, np. aktywować Wireless MAC Filtering i dodać MAC adres konsoli do wpuszczanych urządzeń (Filtering rules: Allow the stations specified by any enabled entries in the list to access)?
    Będę wdzięczny za jakieś wskazówki…

mobor
    mobor
    Participant

U mnie to samo. Są nawet jeszcze większe jaja bo switch nie chce się połączyć z główną siecią WiFi (nawet z wyłączonymi zabezpieczeniami) Utworzyłem więc nowy punkt dostępu – o takich samych parametrach – i działa.
    Problemy są tylko z NS – wszystko inne się łączy migiem

skalorek
    Participant

Gdzie ustawiłeś ten nowy punkt dostępu, na routerze wifi? Ja jeszcze myślałem, że mój dostawca internetu (UPC) coś porobił w ustawieniach, ale nie wiem jak to sprawdzić, podepnę się do głównego routera i co dalej…

mapokl
    Participant

Osobiście to:
    Channel: Auto (Current channel 1)
    Ustawił bym ręcznie na ten który jest najmniej zajmowany. Można choćby telefonem to sprawdzić. Teoretycznie auto powinno ci zawsze gwarantować najmniej zajmowany kanał, ale u mnie to nigdy specjalnie nie działało. Zresztą auto potrafi ci przełączyć kanał w trakcie przesyłu, a switch tego chyba nie lubi.

Channel Width: Automatic
    szerokośc pasma warto ustawić na 20. Pasmo 20/40 poza robieniem szumu i zajmowaniem większego zakresu częstotliwości nic nie daje w małej sieci domowej.

Filtrowanie MAC raczej nie pomoże.

Za to chyba warto ustawić stałe IP dla naszego Switcha.

U mnie jest jeszcze WMM włączone, ale nie wiem czy akurat ma wpływ.

skalorek
    Participant

Dzięki, właśnie tak zrobiłem – zmieniłem na kanał 10 (tak z czapy, bez żadnych analizerów), na wszelki wypadek dodałem MAC adres konsoli do routera wifi i działa :)

chomik325
    chomik325
    Participant

Kanały mają wpływ na nakładanie się sieci i zakłócenia powodowane między sobą. Dziwne, że po zmianie jest ok. ;) Chyba, że to błąd przez właśnie zbyt małą stabilność połączenia.

Podobno karta wi-fi w Switchu jest bardzo wybredna jeżeli chodzi o sieci 2,4 GHz i zdecydowanie lepiej „lubi się” z 5 GHz. Stąd może mój brak problemów… ;)

skalorek
    Participant

Ech, dzisiaj znów konsola nie łączy się. Wpisałem konsoli stały adres IP (z przedziału podanego na moim routerze) ale nie wiedziałem co zrobić z DNS, wpisałem więc odpowiednio 8.8.8.8 i 8.8.4.4. I oczywiście nie łączy się.
    ———–
    Aktualizacja: po restarcie routera konsola łączy się z wifi, ale za cholerę nie wiem czy to przez nowe ustawienia czy przez co…

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień temu przez  skalorek.
Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie