Shin Megami Tensei IV

Łącznie w temacie 71 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    emczer
    emczer
    Moderator

Jest rozwinięciem fabularnym środkowej ścieżki do czwórki. Sequel to o wiele za wielkie słowo. A znaczenia nie ma, bo ewentualne smaczki fabularne są na tyle małe, że spokojnie można zacząć od Apo i skończyć na 4 w mej ocenie, nie tracąc na tym nic z zabawy. Powiedzmy, że mamy wtedy 4kę jako naciągany prequel.

Jedyny tak faktycznie jakiś plus grania w normalnej kolejności, to bonusy z sejwa. ;)

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

rez007
    rez007
    Participant

Obniżka w eshop ie na apokalipse całe 30 % :)

Xeonary
    Participant

Świetna gra! Dawno już nie wciągnąłem się w gre tak bardzo żeby grać po nocy, pomimo tego że rano do pracy.
    Ostatnio przechodziłem nawet Wiedźmin 3 po raz drugi (z tym że teraz z DLCkami) jednak nawet W3 nie dał mi tyle radochy co pierwsze godziny z SMT IV, zobaczymy co będzie dalej ;).

Jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu 3DSa :D

Sent
    Participant

Uwaga uwaga, piekło chyba zamarzło, ponieważ amazon po pół roku chowania głowy w piasek nagle dostał kolejną dostawę Apokalipsy – https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01LY9CGBQ/ref=ox_sc_mini_detail?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Peloo
    Peloo
    Participant

Skorzystałem z ostatniej promocji i potwierdzam, Apocalypse jest naprawdę świetna! (Nie grałem w poprzednie tytuły) Wsiąkłem. Nie da rady pograć chwilę. Jak na pierwsze godziny gry, wciąż zaskakuje i na myśl nie przychodzi oderwać się od gry. Klimat, historia, tryb gry, no i ten design. Tajemniczo piękne. Polecam :)

Kupując w eshopie dostałem gratis menu theme z gry, dodaję to tak dla informacji.

Smash Smash Smash Smash

emczer
    emczer
    Moderator

To ja tak tylko uzupełnię, odnośnie motywu, że jak ktoś kupi pudełko, to w środku jest kod na motyw. ;)

Xeonary
    Participant

SMT IV Apocalypse wprowadza nowe lokacje? Właśnie przechodzę zwykłą IV i jest świetna. Zastanawiam czy od razu po zabierać się za Apocalypse, czy może obie gry są bardzo podobno i najpierw zrobić przerwę?

Btw. będą jeszcze jakieś SMT na 3DSa czy już tylko Switch?

emczer
    emczer
    Moderator

@xeonary – trochę nowych wprowadza, ale polecałbym zrobić sobie małą przerwę. :)

W końcu masz tyle możliwości… SMT: Devil Survivor Overclocked, SMT: Devil Survivor Record Breaker, SMT: Devil Summoner: Soul Hackers, o takim np. zapowiedzianym (masz na portalu z wczoraj) rimejku SMT: Strange Journey nie wspomnę. ;)

matii
    matii
    Participant

Xbiteworld też jest w posiadaniu:
    http://www.ebay.co.uk/itm/352011399005?ul_noapp=true
    Co ciekawe mają również 7th Dragon – ‚rzuciłem się’ z zakupami xd

Xeonary
    Participant

Rozumiem że IV i IV Apocalypse są połączone, to ja kto jest z pozostałymi częściami, 1, 2, 3, Persony? To ten sam świat czy inny?
    Ten sam bóg, itp itd? Czy to niezależne uniwersa?

emczer
    emczer
    Moderator

Każda gra jest osobnym tworem. Poza IV i IV Apo, co nazwa sugeruje jednoznacznie cyferką.
    Persony to odłam dodający social linki do SMT w uproszczeniu.

Są podobieństwa, jak miejsce – Tokio – ale nie zawsze. Ogółem pytanie sporo nad wyraz, na jakimkolwiek SMT Wiki masz wszystko pięknie opisane, a jak się w serie wciągniesz to i tak będziesz chciał poczytać więcej, więc zacznij czytać już teraz. ;)

Ciężko będzie Ci i tak ograć którąkolwiek serię w całości, więc nie kombinuj, ciesz się tym co masz na 3DSie, czyli IV i IV Apocalypse, bo Persony Q nie polecę, tylko i wyłącznie dla ostrych fanatyków serii Persona i Etrian Odyssey. Bo Q to dziwny twór jest. Bardzo.

Łącznie w temacie 71 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie