Pytania potencjalnego posiadacza Switcha…

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.
  • 

Waku
    Participant

Planuje zakupić Switcha i zastanawiam się nad paroma kwestiami. Po pierwsze, od zawsze nie przepadam za foliami i szkłami ochronnymi. Ich montaż kojarzy mi się z nocnym koszmarem bąbelków powietrza i nierównej folii. Zdecydowanie wole już używanie etui.
    I tu moje pytanie. Czy konieczna jest folia/szkło? Słyszałem że plastikowy ekran rysuje się jak szalony. Czy to prawda? Jak tak to jakie szkło/folie polecacie? Czytałem o foliach i jedni piszą że są ok inni że tylko szkło. A gdzie indziej że ze szkłem to ciasno do docka wchodzi albo że przy zadokowanym w trakcie gry w przykładowo w zelde się powłoka kleju na szkła ochronnego topi się itd. Normalnie już zawrotów głowy można dostać.
    Plus czy rzeczywiście dock do switcha rysuje ekran?
    Jako że już kilka miesięcy po premierze to się zapytam czy macie jakieś problemy z konsolka, jak tak to jakie? I na co zwrócić uwagę przy zakupie, dalszym użytkowaniu?
    Dodatkowo czy kupić etui i folie od razu na starcie czy da rade wytrzymać parę tygodni, używając konsoli jedynie w domu głównie w handheldzie, czasami zadokowanym?

Dużo pytań, jak się czyta reddita to zamiast odpowiedzi to więcej pytań. Nie pisząc już o problemach z joyconami czy wifi. Naprawdę to duży problem czy nisza tak krzyczy, gdy reszta gra? :)

mobor
    mobor
    Participant

kup fabryczny zestaw od Nintendo – etui + folia za 8 dych i po temacie
    . Zadnych bąbli, pełna ochrona i swiety spokój

Xeonary
    Participant

Kwestia bąbli to czysta loteria. Jakiej fali byś nie użył, jak będą pyłki w powietrzy to zawsze możesz go złapać. Ja nawet naklejałem w zaparowanej łazience, a i tak pojawiły pyłki-bąble.

Może niektórzy mają większego farta, albo przyciągają wszystkie pyłki do siebie ;P nie wiem.

Goral
    Goral
    Participant

Ja Ci polecam HORI – to świetna firma, która produkuje dla Nintendo. Folia kosztuje 40 – 50 zł i jest super, chyba najlepiej się nakleja z wszystkiego (wersja Premium około 70). Szkła bym nie chciał bo chyba nawet żadnego na licencji nie ma. A co do awaryjności chyba każdy ma nie do końca dobre Wi-Fi. Kwestia Joy-Con to loteria i może paść na lewą stronę, która gubi zasięg. Jak dużo tego jest to nie wiem. Dock może naprawdę napaskudzić po ekranie także ochrona ekranu to primo. No i oczywiście legendy o zakrzywionym ekranie, ja jeszcze nie mam. Jest prawdopodobieństwo, że na początku wszystko będzie ok a po paru miesiącach coś się zacznie dziać. Jakby słabo i w pośpiechu robili testy konsoli. Mimo to kupiłbym go jeszcze raz bo trochę zazdroszczę tym co robią jej swój pierwszy unboxing i poznają konsolę, fajne przeżycie :)

Waku
    Participant

Dzięki za odpowiedzi!
    Kupiłem już konsole z etui+screen protector za 80 dych. Etui jak etui, działa i chowa konsole, fajne jest to że może służyć za stojak.
    Folia o dziwo nie sprawiła problemów przy aplikacji. Ale gdybym w necie nie znalazł poradnika jak gość z użyciem taśmy nakłada to pewnie teraz wyklinałbym bąble. Instrukcja to w ogóle nie istnieje. Do folii dołączają ‚naklejki usuwające kurz”. Do teraz nie wiem jak to miało działać. Użyłem ściereczki którą miałem dołączoną do akurat nieużytej folii na telefon.
    Sama konsola i pierwsze wrażenia nieziemskie. Menu może i ubogie ale ma potencjał i fajnie było czytać newsy. Zelda natomiast to cud. Ta radość kiedy machasz siekierą i nagle okazuje się ze można ścinać drzewa :D
    Nie testowałem jeszcze docka. Jak tak wziąłem do reki to takie średniej jakości się wydaje. Troszkę strach co to będzie jak parę godzin zelda w tym docku będzie działać, ale się sprawdzi.

Zbyszek87
    Participant

Hej jezeli chodzi o dock i rysowanie switcha polecam ci patent jaki sam zastosowalem plus folia i nie mam zadnych rys na ekranie czy tylnej obudowie poczytaj temat upgrade docka za 5 zł. W zelde gralem na jedenj sesji max 3 godziny nic się nie działo z folią znaczy nie odklejala sie czy coś. Te wyginanie switch to bzdura konsole musialy byc juz krzywe odrazu,metal nie wygnie sie przy temperaturz jaka ma pracujaca konsola

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień przez  Zbyszek87.

Waku
    Participant

Hej jezeli chodzi o dock i rysowanie switcha polecam ci patent jaki sam zastosowalem plus folia i nie mam zadnych rys na ekranie czy tylnej obudowie poczytaj temat upgrade docka za 5 zł. W zelde gralem na jedenj sesji max 3 godziny nic się nie działo z folią znaczy nie odklejala sie czy coś. Te wyginanie switch to bzdura konsole musialy byc juz krzywe odrazu,metal nie wygnie sie przy temperaturz jaka ma pracujaca konsola

Sprawdzę ten patent z pewnością. Już pograłem z jakieś 2 godz na docku i szczerze żeby konsola się przegrzewała albo coś to nie zauważyłem. Ale jeden mankament był. Podpiąłem docka kablem hdmi z zestawu konsoli do monitora (1920×1080) i jak włączyłem konsole to były widoczne czerwone piksele na monitorze (migające) Zmieniłem kabel hdmi na swój stary i wszystko działa pięknie. Coś słaby ten kabel od nintendo, ale ciesze się że to nie problem konsoli :D.

Jako że pytano się o poradnik nakładania folii, o którym wyżej wspomniałem to podaje link yt:

mobor
    mobor
    Participant

Folie zawsze najlepiej nakładać natychmiast po wypakowaniu urządzenia gdy ekran nie jest jeszcze zatłuszczony i nie ma na drobinek kurzu. To minimalizuje powstawanie bąbli.
    Ja folię nakładałem bez wspomagania taśmą klejącą i udało się perfekcyjnie mimo że wzrok mam już nie tęgi.

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie