Pokemon UltraSun/UltraMoon

Łącznie w temacie 26 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    matii
    matii
    Participant

I jak się zapatrujecie na najprawdopodobniej domknięcie obecnej generacji poksów na 3DSie? Czy będzie to pełnoprawny sequel a może jakaś alternatywna wersja wydarzeń znanych z Sun/Moon? Czy tytuł będzie tym dla SuMo, czym było Black/White2 dla Black/White? Póki co nie wiemy w sumie nic oprócz daty premiery wyznaczonej na 17 listopada 2017 r. (i widocznych nowych form poków), ale zapraszam do dyskusji i wymiany zdań na temat nadchodzących nowych gier, czego oczekujecie i jak się w ogóle zapatrujecie na te tytuły :) A po premierze oczywiście do recenzowania i krytyki nowych gier (oby pozytywnej..) :D
    btw. zakładam temat ponownie, ponieważ poprzedniego nie widzę :p

Tak od siebie:
    – spodziewałem się nowych gier aby uzupełnić generację na 3DSie (GF, jak widać, jej nie zmienia) i nawet przy okazji premiery S/M snułem już wizje sequela, właśnie dziejącego się w regionie Alola (po prostu nie wyobrażałem sobie, aby GF nie wykorzystał potencjału S/M – mając gotowy ‚teren’ mogą już dosłownie wszystko);
    – nie dziwi mnie premiera rok po wydaniu S/M, tak jak to miało miejsce przy B/W/2 (tylko, że B/W nie sprawiało wrażenia wyciętego z contentu, imo);
    – słowo ‚ultra’ w tytule z pewnością odnosi się do Ultra Bestii; ciekawe, czy Solgaleo i Lunala, nowe formy, mają z tym związek a jeśli tak, to jaki? Po raz kolejny fuzje czy po prostu nowe formy związane ze światem/wymiarem Ultra Bestii?
    – jeśli będzie to pełnoprawny sequel dziejący się ‚ileś tam lat’ po wydarzeniach z S/M to liczę, żeby oprócz Triali (które to niby są takie rodzime) byłyby również Gymy (ewolucja itp.itd. skoro Liga powstawała podczas trwania ‚jedynki’);
    – powrót Lillie jako.. trenera, i to silnego :))) Starych znajomych pewnie też w tej lub innej odsłonie;
    – zwiększony nacisk w fabule na Necrozme, np., może znacznie lepszy post-game niż w S/M;
    – usprawnienie wszystkiego, może nawet wprowadzenie ciekawych, nowych mechanik względem S/M (tak, jak np. w B/W2 wprowadzono, że po użyciu np. Repela można było dalej go kontynuować po ‚wykorzystaniu’ bo menu samo się pojawiało z zapytaniem=świetna rzecz);
    – możliwe doszlifowanie obecnego silnika graficznego np. nie wiem czy scena z teasera miała miejsce podczas ‚animacji’ czy w czasie gry z przelatującym tu i ówdzie pokiem (coś ala ‚mewki’ w ORAS);
    – moja fanaberia: wprowadzenie Triple Battle.. ale pewnie to w sferze marzeń..
    – nie liczę, aby narracja gier się zmieniła w stosunku do SuMo, czyli: prowadzenie za rączkę, jak dotychczas (ale chciałbym się mylić). Nie, że narzekam ale raczej nie ma co liczyć choćby na coś takiego, że będzie możliwość przemierzania wysp w jakiej kolejności by się chciało..

Jeśli macie też jakieś przecieki lub czytaliście ciekawe teorie w internetach, zapodawajcie tutaj na forum, z góry dzięki :)

adrian187
    adrian187
    Participant

zakładałem w ciemno, że Matii założy ten temat :) zdziwiłem się tylko, że dzisiaj rano go jeszcze nie było jak przeglądałem forum i stronkę

co do samych Ultrasów to bardzo mocno liczę, że to będzie CO NAJMNIEJ podobne jak z następcami B/W i tutaj się totalnie zgadzam z @matii

nie wyobrażałem sobie, aby GF nie wykorzystał potencjału S/M – mając gotowy ‚teren’ mogą już dosłownie wszystko

liczę także na konkretne zmiany w debilnym systemie blokowania poszczególnych lokacji/części wysp

może nowe wysepki się pojawią ?

i obyśmy więcej czasu przy tych grach spędzili jak w S/M

FC: Adrian 3883-7469-7220 | New Super Mario Bros, Yoshi’s New Island, Dragon Ball Supersonic Warriors 2, Pokemon Yellow, Pokemon Platinum, Pokemon SoulSilver, Pokemon Black, Pokemon White 2, Pokemon Y, Pokémon Alpha Sapphire, Pokemon Sun

Jakusashi
    Jakusashi
    Participant

Mi to wygląda na odgrzewanie kotleta, by jak najmniejszą linią oporu zarobić drugie tyle.

Mimo bycia fanem pokemonów, tego typu zabiegi zazwyczaj potępiam i w tym wypadku nie jest inaczej.

No ale fajnie by było pozytywnie się zaskoczyć, tak jak zdarzyło mi się to przy Pokemonach Moon. Mimo sporej niechęci do nowej gry GF podczas oglądania coraz to nowszych trailerów, gra okazała się niesamowicie dobra, a zmiany zaliczyłem na plus.

Pożyjemy… zobaczymy…

FC: 0662-7024-9048

Ulubiona trójca :D

Dante22
    Dante22
    Participant

Wydaje mi się, że skoro sun/moon było rewolucją z powodu sporej ilości zmian w formule to teraz będą chcieli to wrócić a skoro jest to alternatywna historia to by się nawet zgadzało(Stary sprawdzony system z gymami i ligą w najnowszym regionie). Mam nadzieję(choć wiem, że to tylko pobożne życzenia), że pierwsza wyspa nie będzie taką udręką jak w sun/moon i nie będzie się tak dłużyła strasznie(szybki wstęp jak w poprzednich odsłonach byłby miły) no i likwidacja/zmiana festival plaza i powrót do pss.
    Oczywiście więcej alola form, więcej nowych poków no i innych poków z pozostałych generacji(względem Sun/Moon).
    Poza tym zastanawiam się na ile te pierwsze przecieki się potwierdzą bo jak na razie motyw z necrozmą się zgadza i możliwe, że rzeczywiście historia będzie bazowała na przeszłych wydarzeniach skąd ten pok wziął się tutaj(http://pokejungle.net/2017/06/05/rumor-pokemon-stars-leaks/).
    A no i tylko błagam żeby to nie okazały się być części uzupełniające pokroju platinum gdzie wystąpią tylko drobne zmiany w fabule i dodadzą parę rzeczy a tak to kopiuj wklej i to jeszcze w 2 wersjach żeby wydoić jak najwięcej pieniędzy(tego się najbardziej obawiam).

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące przez Dante22 Dante22.

matii
    matii
    Participant

@adrian187, jak zakładałeś to miałeś czas, aby samemu założyć :P Przy ostatnim tytule też nikt nie założył tematu a można już jakieś własne wrażenia napisać na temat nowych gier (każdy się ich pewnie spodziewał ale nie każdy chciał, aby były to.. sequele S/M :p).

może nowe wysepki się pojawią ?

Dobry pomysł. Nie zdziwiłbym się na jedną, nową, i oczywiście.. sztuczną, jak A.Foundation HQ (może sztuczna, dodatkowa wyspa z Battle Frontier? :D). Mam również nadzieję, że podobnie jak w niektórych miejscówkach w B/W2 względem B/W zajdą konkretne zmiany w już istniejących miejscówkach – jeśli nie jakieś konkretne to takie, które jeszcze bardziej urozmaicą dostępną przestrzeń (nie, żeby w generacji 5 były jakieś nie-wiadomo-jakie zmiany, ale potencjał chyba większy skoro Liga była budowana podczas akcji pierwszej części).

Mi to wygląda na odgrzewanie kotleta, by jak najmniejszą linią oporu zarobić drugie tyle.

Możliwe, że tak jest skoro S/M były jakieś nie do końca kompletne a z drugiej strony.. S/M2 mogą byc defintywnym zwieńczeniem generacji 7 na 3DSie (słowo klucz: mogą ale nie muszą :p Liczę jednak, że podobnie jak BW2 tak i tutaj będzie widać jakość względem poprzednika). Ultrasy mają o tyle łatwiej, że wystarczy pododawać rzeczy do S/M i już mamy kompletne wydanie.

a skoro jest to alternatywna historia to by się nawet zgadzało(Stary sprawdzony system z gymami i ligą w najnowszym regionie)

Szczerze? Chciałbym Gymy, naprawdę. Triale i sam pomysł były ciekawe, niektóre bardziej a niektóre mogłyby w ogóle nie powstać (realizacja siadła albo rzeczywiście było to bardziej adresowane do dzieci niż zwykle). Gymy zawsze oznaczają przynajmniej starcia z mocnymi trenerami a przy późniejszych oferują ciekawe zagadki czy labirynty.. sentyment jak sentyment ale naprawdę lepiej z Gymami w grach Pokemon, wg mnie.

no i likwidacja/zmiana festival plaza i powrót do pss.

Festival Plaza raczej nie zlikwidują ale nie zdziwiłbym się, jakby zrobili taki myk, jak pomiędzy X/Y i ORAS, tj. w X/Y był PSS i było to niesamowite a w ORAS dodali całkiem nowe menu, z którego można było wybrać PSS znane z X/Y i dodatkowo miało się DexNav.. nowa grafika i model bohatera aż prosi się o DexNav dla przykładu (bardzo wątpliwe ale pomarzyć można :D).

Rzuciłem okiem na te ploty i niektóre wydają się wielce prawdopodobne: Gladion zarządzający Fundacją Aether czy Gymy zamiast Triali (co do tego nadal nie jestem pewny, czy rzeczywiście posuną się do takiej zmiany mimo, że sam bym chciał.. ale np. Triale jako już coś nieoficjalnego a obok Gymy już jako oficjalne etapy do bycia czempionem.. why not? Więcej funu :D).

Sent
    Participant

Mam również nadzieję, że podobnie jak w niektórych miejscówkach w B/W2 względem B/W zajdą konkretne zmiany w już istniejących miejscówkach – jeśli nie jakieś konkretne to takie, które jeszcze bardziej urozmaicą dostępną przestrzeń (nie, żeby w generacji 5 były jakieś nie-wiadomo-jakie zmiany, ale potencjał chyba większy skoro Liga była budowana podczas akcji pierwszej części).

jak ktoś na necie słusznie zauważył, praktycznie każde miasto miało jeden plac budowy, nie mówiąc już o tym „parku jurajskim” przy jednej z dróg, tak więc refresh miejscówek jest wielce prawdopodobny :P

Możliwe, że tak jest skoro S/M były jakieś nie do końca kompletne a z drugiej strony..

z ciekawosci, czego wam brakowało? Pomijając postgame, ale mnie w sumie trochę śmieszył ten zarzut, bo imho jak coś się dzieje po zakończeniu gry to znaczy, że to nie było zakonczenie :P

Szczerze? Chciałbym Gymy, naprawdę. Triale i sam pomysł były ciekawe, niektóre bardziej a niektóre mogłyby w ogóle nie powstać (realizacja siadła albo rzeczywiście było to bardziej adresowane do dzieci niż zwykle). Gymy zawsze oznaczają przynajmniej starcia z mocnymi trenerami a przy późniejszych oferują ciekawe zagadki czy labirynty.. sentyment jak sentyment ale naprawdę lepiej z Gymami w grach Pokemon, wg mnie.

ta sama osoba ktora mowila o placach budowy wspomniala rowniez, ze filmik mogl byc troche zle przetlumaczony – bardziej poprawne ponoc byloby gdyby zamiast „alternate” dac „another history”. Odmalowany domek zdawałby się potwierdzać tę teorię.
    I tu w sumie widzę motyw na sequel, no bo tak, ukonczylismy challenge, ale z tego co pamiętam jest on nie tyle metodą wyboru najlepszego trenera, co tradycyjnym zwyczajem, cos w stylu rytualu mającego podkreslac wejscie w doroslosc ktory kazdy powinien odbyc. Mialoby wiec sens, ze gdy juz zostaniemy uznani za dojrzalego, mozemy przystapic do prawdziwego czellendżu polegającego na zostaniu najlepszym na wyspach.

W każdym razie, triale czy gymy… czemu nie oba na raz? Jeśli tej grze czegoś dramatycznie brakuje, to właśnie urozmaicenia, bo niby mamy te wszystkie minigierki typu pelago czy konkursy z ORAS, ale wymagały one szkolenia osobnej druzyny typowo pod konkursy, co w moim przypadku zabijało sens zabawy. SM zrobil drobny kroczek w dobrą stronę, dodając kilka prostych sidequestów czy zintegrowanie pettingu stworków z ekranem podsumowania walki, ale przydałoby się teraz to odważniej pociągnąć.
    Akurat triali razem z gymami niestety bym się nie spodziewał (vide moja teoria dot. fabuły), ale byłoby to na pewno ciekawe.

Dante22
    Dante22
    Participant

Kolejne ploty/przecieki:
    All info are found in our trustworthy http://m.koudai8.com/ as usual

-This game takes place in Distortion Alola (Menghuai Aluola)
    -Arcanine gets 2 new Alolan forms, Water and Ice
    -Ultra Evolution (Zhongji Jinhua „Ultimate Evolution”) is included and it requires 2 or more mons whose total levels matches the requirement. Ultra Solgaleo is Solgaleo + 1 non-Solgaleo mon with a total level of 96. There are generic ultra evolutions that require simple additions such as any 2 fire mons with total level of 30
    -30 new Pokemon, though 12 of them are new UBs
    -Each UB gets a new „Z-Powered” form that unlocks their true potential. They get additional ability stacked on their beast boost. Lillie is a UB after all
    -Pokemon GO is included in the game
    -Anabel is the champion for the first League match. She will then be replaced with a surprise character as she proceeds to rebuild Battle Frontier which will be under construction in Alola in postgame
    -Capture Styler (Pokemon Ranger) is in this game in another form
    -Free DLC will be released monthly after the release of the game

Some info will be confirmed by corocoro or other leaks this month. Stay tuned

Dodatkowo kilka rysunków:

Chciałbym żeby chociaż część tego była prawdziwa ale pewnie nic z tego.

Jakusashi
    Jakusashi
    Participant

Ultra Evo? Ledwo liźnięte Mega (zrobili ich tylko ok. 40) i już kolejny rodzaj ewolucji chcą dodać? Mam nadzieję, że na plotkach się to skończy.

Zdecydowanie bardziej wolałbym kolejny zestaw/paczkę Mega

FC: 0662-7024-9048

Ulubiona trójca :D

Sent
    Participant

pierwszy punkt brzmi sensownie, drugi jeszcze byłbym w stanie uwierzyć (az dwie formy alola dla jednego starego poka?), ale zintegrowanie GO czy łączenie trzech losowych poków by nabić lvl śmierdzi takim bullshitem, ze zęby bolą :P

Dante22
    Dante22
    Participant

Co sądzicie o nowej formie Lycanroca(Mi się bardzo podoba :D)?
    Przy okazji podobno przy jego numerze są 4 sloty(na 4 pokemony) z czego 3 są już zajęte przez midday, midnight i dusk form, więc możliwe że czeka Nas jeszcze jedna forma(możliwe, że tym razem bardziej wyglądająca jak midnight form z drobnymi różnicami w tym kolorem).
    Poza tym przypomniało mi się, że niedaleko premiery Sun/Moon było chyba napisane lub mówione, że startery mają jakąś wspólną tajemnicę(!?) z Rockruffem i może właśnie chodziło o to, że startery też otrzymają inne ostateczne formy? To jest oczywiście tylko gdybanie ale zawsze coś :P A no i czytałem oraz słyszałem o tym, że skoro m.in. nie będzie już więcej global missions to prawdopodobnie festival plaza odejdzie do lamusa w us/um(skoro podobno słuchają głosu fanów to jest spore prawdopodobieństwo bo na to narzeka się najczęściej).

Dante22
    Dante22
    Participant

Potwierdzono, że tylko eventowy Rockruff który będzie rozdawany do 10 stycznia będzie mógł ewoluować w nową formę…Nawet nie chcę mówić jak bardzo GF ssie w tym momencie.

sev1003
    Participant

Jeśli Festival Plaza zostanie usunięte, to będą musieli wynaleźć inny sposób na dystrybucję Bottle Capów, albo w ogóle z nich zrezygnować (to samo tyczy się HT, w co w ogóle wątpię, bo ludziom podoba się możliwość boostowania statsów, a jedyne, na co się skarżą, to problem z szybkim dobiciem do 100lv pokemonów). Do tej pory bottle capy można było wygrać w loteriach w FP lub wymienić za shardy znalezione w Pelago. Druga sprawa – skąd wiesz, że nie będzie już więcej Global Mission? ja nigdzie o tym nie słyszałem. Jedyne, z czym skończyli ostatnio, to dystrybucja mega kamieni, bo właśnie oddali kody na ostatnie do kolekcji.

Co do Rockruffa i jego form – nigdzie ich nie widziałem w mecie (chodzi mi o VGC2017) i wątpię, żeby weszły do mety VGC18. Jeśli nawet ktoś nimi gra, to jest to niewielki odsetek. Więc jeśli chodzi o tą ekskluzywną formę, to mi to rybka. Jakoś bez Mew też się obszedłem :E

Dante22
    Dante22
    Participant

„It has also been confirmed that this is the final Global Mission, with no more Global Missions to come.” Info z serebii.
    Poza tym nie można raczej porównywać zwykłego poka którego można złapać w trawie do mitycznego/legendarnego? Tu chodzi generalnie o gównianą zagrywkę z promowaniem nowej formy która ostatecznie okażę się nie dla każdego bo nie każdy zamówi swój egzemplarz do tego 10 stycznia.

sev1003
    Participant

Prosto z Serebii:
    It also confirms once and for all that Dusk Form cannot be obtained during normal gameplay and only through the Special Rockruff distribution
    Więc to ta forma, która została zaprezentowana ostatnio będzie tą ekskluzywną. Nie wiem, skąd masz info o 4 formach Rockruffa.

Dante22
    Dante22
    Participant

To jest gdybanie tylko a nie fakt. No a wyżej napisałem, że ta forma będzie tylko z eventowego Rockruffa.

Łącznie w temacie 26 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie