Pokemon Sun/Moon niemalże bez efektu 3D

Gra, na którą czeka każdy szanujący się posiadacz 3DS, praktycznie nie bedzie obsługiwać efektu 3D. Zostanie on ograniczony do Poke Findera. Dla przypomnienia w X/Y oraz OR/AS 3D było dostępne zawsze podczas walk oraz częściowo podczas przemierzania świata.


W moim odczuciu, to dobra decyzja, ponieważ włączony efekt 3D dość zauważalnie odbijał się na płynności rozgrywki. Sam niemalże nie korzystam z efektu 3D podczas grania na 3DSie, ponieważ dość mocno meczy moje oczy. Jak uważacie, brak 3D celem uzyskania dodatkowej mocy przerobowej to przemyślany zabieg czy niewykorzystanie tego ficzeru Was oburza?

Brak komentarzy

  1. Coś kosztem czegoś…. Gra będzie wyglądać ładniej niż poprzednie części w zamian za brak efektu 3D, którego też nie zdarzyło mi się wcześniej w Pokemonach używać regularnie.
    GF wyciska już z tej konsoli siódme poty i myślę, że wiedzą co robią stawiając na płynność rozgrywki

  2. „GF wyciska już z tej konsoli siódme poty” chyba w swojej własnej skali…
    Fakt braku 3D już w poprzednich odsłonach, to była totalna żenada. Ładniejsze i bardziej rozbudowane produkcje go posiadają. Ale racja, jak mają znowu odstawić takiego babola, to lepiej aby go nie było wcale.

  3. Dla mnie jest to symptomatyczne. Jeśli Nintendo nie potrafi zmusić twórców do zrobienia poprawnych technicznie Pokemonów, to jest to sygnał, że NX będzie totalną porażką. Już widzę 3rd party developerów walących drzwiami i oknami do robienia gier na ich nową konsolę. A z Game Freak sobie nie radzą… Najważniejsza seria i taki blamaż, do tego regres w porównaniu z poprzednimi. Dalej nie chce mi się wierzyć. No ale trudno, trzeba się pogodzić obecnymi realiami. Każdy powiela swoje grzechy (Sony, Nintendo, Microsoft) a konkurencji nie ma żadnej, żeby coś poprawić. Będzie tylko gorzej.

  4. @bitastita z g**** bata nie ukrecisz, nie tylko poki maja klopoty ze spadkami fpsow gdy wiele sie dzieje na ekranie (rune factiry4, yokaie, chyba czytalam ze monhun stories rowniez), wiec to pewnie nie tyle 100% wina samego gf (bo ok, olbrzymie wrecz spadki fpsow przy wlaczaniu 3d byly widoczne i bolesne) co pewnie i faktu, ze sama konsola nie jest juz zbyt mocna i nie mozemy miara 6-letniego juz sprzetu mierzyc NXa. Tak, wiem ze homebrew odblokowuje 'ukryte konie mechaniczne’ konsoli (choc nie pamietam czy to przypafkiem nie diala tylko w n3ds) i mozemy pytac, czemu nie bylo to uzyte od razu ale i tak tego sie nie dowiemy, wiec nie ma co drazyc tematu.

  5. Brak efektu 3D w Pokemonach, NX będzie porażką XD Logiczne i wynikające jedno z drugiego.

    Co do mojego zdania, to, cytując Jerzego Urbana: „a ja mam to w dupie”. To chyba najmniej istotna rzecz, którą mógłbym się martwić, jeśli chodzi o świetnie zapowiadające się nowe części Poksów.

Dodaj komentarz