Persona Q 2

Łącznie w temacie 6 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    DarklyC
    DarklyC
    Participant

Ku zaskoczeniu wszystkich Atlus zapowiedział kontynuację mieszanie przyjętej Persona Q. Mieszanie bo choć osobiście grę uważam za bardzo dobrą a recenzje również były przychylne to nie zabrakło głosów mówiących o ścianie jaką jest fakt nakierowania gry tylko na największych fanów serii znających uniwersum i głównych bohaterów na wylot. Premiera gry na rynku japońskim datowana jest na pierwszą połowę 2018 roku.

Jakie są wasze oczekiwania wobec kontynuacji? Co można by poprawić, co usunąć a co dodać. Zapraszam do dyskusji i wymiany zdań jak również zamieszczania w późniejszym czasie kolejnych świeżych informacji o premierze. Proszę tylko o unikanie spoilerów.

Od siebie dodam, że jestem bardzo pozytywne zaskoczony pracami nad kontynuacją. Właśnie kończę Persona 5 i już wiem, ze bardzo chętnie ‚spotkam’ się znów z paczką z phantom thiefs w formule dangeon crawlera. Ciekawy jestem tylko, która drużyna dołączy do zespołu zakładając, że formuła pozostanie nie zmieniona i będziemy mieli znów dwa zespoły do wyboru. Sporym zaskoczeniem dla mnie jest również wybór platformy. 3DS po raz kolejny okazuje się lepszą platformą docelową niż Switch, przynajmniej z perspektywy studia.

Olson
    Olson
    Participant

Tak jak lubię wszystko co Persona od bijatyk po taneczne spin-offy tak PQ mi nie bardzo podeszło. Za dużo błądzenia po labiryntach wypełnionych random encounterami po brzegi. Fabuła kiepska, tony fan service z „poślub swoją waifu” na czele. Chibi nigdy nie byłem fanem. P3DMN i P5DSN, nawet wielki crossover BlazBlue Cross Tag Battle będę chciał brać z miejsca, ale przy PQ2 pozostaję sceptycznie nastawiony. Zobaczymy na ile się zmieni.

Premiera na 3DS ani trochę nie dziwi, mniej pracy i tańszy koszt produkcji. Poza tym zastanawiam się jak przystosowaliby rysowanie map do switcha.

FC: 3110 - 8312 - 9247

Gry Nintendo DS w mojej kolekcji:
    - Pokemon White 2
    - Star Wars: The Force Unleashed
    - Bleach: Dark Souls
    - Dr. Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?
    - WarioWare: Touched!

Antari
    Antari
    Participant

U mnie gra wskoczyła na listę „do śledzenia”. Będzie to jedyna okazja dla posiadaczy 3DS’a na styczność ze światem i postaciami Persony 5. Wiadomo, do piątki nie będzie się umywać ale zawsze coś.

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

DarklyC
    DarklyC
    Participant

Olson ja z kolei najsłabiej oceniam fabułę właśnie w tanecznym ‚Persona – Dancing all the night’ na Ps Vita. O gameplay’u nawet nie wspominam bo srednio lubię gry muzyczne ( jednym wyjątkiem jest tu seria DJ Max). Mimo wszytko nawet tamten spinoff oceniam nie najgorzej pewnie ze względu na sentyment do postaci. Persona Q jest pod względem fabularnym już trochę lepsza choć oczywiście sporo brakuje do poziomu numerownych części. Sam gameplay mi jednak jak najbardziej pasuje chociaż nie ukrywam, że przechodziłem tytuł w niedługich ok 45 min posiedzeniach bo faktycznie ilość randomowch walk potrafi przytłoczyć. Taki urok dangeon crawlerów.

Mimo wszystko mam przeczucie, że zarowno Q2 jaki i nowe taneczne części nie zawiodą i będą co najmniej dobre. Atlus miał sporo czasu by wsłuchać się w krytyczne opinie fanów i myślę że chociaż część z nich zostanie poprawiona.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie temu przez DarklyC DarklyC.

Olson
    Olson
    Participant

Pytanie, czy się nowi w uniwersum nie zrażą zamiast zachęcić do Persony 5. Nie sądzę, by twórcy bawili się w jakieś przedstawienie postaci, czy streszczenie wydarzeń. Ponownie dostaniemy grę skierowaną do fanów, która będzie się działa pod koniec, czy po głównej odsłonie. Fabuła znowu zejdzie na drugi plan, lwią część historii stanowić będą interakcje między postaciami. Podejrzewam, że fani Etrianów mimo wszystko będą czerpać przyjemność z gameplayu, nie wiem jednak, czy poleciłbym grę komuś dla samej fabuły i bohaterów.

FC: 3110 - 8312 - 9247

Gry Nintendo DS w mojej kolekcji:
    - Pokemon White 2
    - Star Wars: The Force Unleashed
    - Bleach: Dark Souls
    - Dr. Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?
    - WarioWare: Touched!

middledream
    middledream
    Participant

Obawiam się, że sam Etrianopodobny gameplay też nie wystarczy, żeby przyciągnąć. Grę, o ile innowacyjną i fajną, ciężko wciągnąć za jednym razem – rysowanie map się szybko nudzi. I o ile do Etriana można powracać zrywami, tak tu jednak oczekuje się fabuły na najwyższym poziomie (w końcu Persona to RPG z porządną fabułą z krwi i kości). Jeśli tylko PQ2 załatwi świetną historię, hit murowany! :)

Friend Code: 3754-8137-1334, Trik
    Dream Address: 7F00-0032-23C1
    jRPG lover(ka) :)

http://expij.pl recenzja: Miitopia/FF Explorers

Łącznie w temacie 6 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie