Nintendo switch vs zakup w innym kraju

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.
  • 

b4ran
    Participant

Witam,

Mam pytanie odnośnie zakupu konsoli – czy jest różnica w zakupie konsoli w PL czy zagranicą ?
    Istnieją jakieś przeciwwskazania – blokady konta itp ?
    Zauważyłem że konsole gdzie indziej są dużo tańsze z lepszymi promocjami.
    Język na urządzeniu nie ma dla mnie znaczenia

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

mobor
    mobor
    Participant

Kup za granicą. W wypadku awarii i tak sprzęt pojedzie za granicę do serwisu więc po co przepłacać?

mapokl
    Participant

jedyna różnica, to w razie reklamacji – rękojmi, nie wiem jak jest z samą gwarancją.

mobor
    mobor
    Participant

W EU w każdym kraju sprzedawca odpowiada za wady towaru do 2 lat…

mapokl
    Participant

Zagranica nie ogranicza się do UE, aż tak się nie amerykanizujmy. No i czas, koszt wysyłki jest inny, tak jak ewentualne bariery językowe ze sprzedawcą. No i musimy pamiętać o podatkach.

Ale z punktu widzenia samego grania to chyba bez różnicy, bo polskiego i tak nie ma, a angielski jest wszędzie. Zresztą chyba to zależy od ustawień regionu, a nie od samej konsoli, nie?

mobor
    mobor
    Participant

Nie wiem o czym piszesz- pierwsze zdanie to bełkot. Napisałem wyraźnie o UE bo 99% kupuje w EU a w wypadku Nintendo (zwłaszcza 3DS) jest nawet taka konieczność.
    Bariera jezykowa? Dzisiaj standardem jest j.angielski. Nawet jeżeli samemu nie umie się wygęgać ani używać translatora to zawsze zna się kogoś kto nam pomoże. Ja sam nie jestem wirtuozem angielszczyzny (samouk) a doskonale sobie daję radę w kontaktach – również z japończykami
    Koszty wysyłki? Często są TAKIE SAME jak w wypadku zakupów na Allegro.
    Ostatnio kupiłem na brytyjskim Amazonie pudełko do cartów HORI. Zapłaciłem za wysyłkę 12zł (kurierem)
    Co ciekawe – pierwsza przesyłka „utknęła” w magazynie przeładunkowym. Po zgłoszeniu problemu – natychmiast wysłali duplikat Expressem na swój koszt, i dostałem rabat (zwrot) 40%.
    Pokaż mi jakiegokolwiek sprzedawcę w PL który ma taką obsługę

mapokl
    Participant

Nie wiem o czym piszesz- pierwsze zdanie to bełkot.

To, że czegoś nie zrozumiałeś, nie znaczy, że jest to bełkot. Czego nie rozumiesz, że zagranica to nie tylko reszta UE? Jeszcze jest naprawdę wiele innych krajów na świecie, nawet w samej Europie.

Napisałem wyraźnie o UE bo 99% kupuje w EU a w wypadku Nintendo (zwłaszcza 3DS) jest nawet taka konieczność.

Przypadek 3DS-a nie ma znaczenia dla tematu. Wiem, że jest problem z importem konsoli z Japonii, o ile nie płynie statkiem, ale w innych wypadkach? Może chce importować ze Szwajcarii?

Dzisiaj standardem jest j.angielski. Nawet jeżeli samemu nie umie się wygęgać ani używać translatora to zawsze zna się kogoś kto nam pomoże. Ja sam nie jestem wirtuozem angielszczyzny (samouk) a doskonale sobie daję radę w kontaktach – również z japończykami

To było odnoście ewentualnej reklamacji, bo o niej napisałeś. Kupić to nie problem bo to w znacznej części jest zautomatyzowane.

Koszty wysyłki? Często są TAKIE SAME jak w wypadku zakupów na Allegro.

To było odnośnie ewentualnej reklamacji, bo o niej napisałeś.

Pokaż mi jakiegokolwiek sprzedawcę w PL który ma taką obsługę

Firmy wielkości Amazona mają trochę inne metody działania, szczególnie, że w o wiele większym stopniu kotrolują też samą wysyłkę, ale owszem spotkałem się z przypadkiem w Polsce (na allegro), że sprzedawca wysłał mi coś drugi raz na własny koszt bo poczta zgubiła. Nie pamiętam teraz co to było dokładnie, coś do roweru (narzędzia), wartość około 40-50zł. Ale to zależy od sprzedawcy nie od tego czy zza granicy czy nie.

b4ran
    Participant

Dziękuję za wszelkie informację i sugestię :) Nie chciałem wzburzać aż tak nerwowej dysputy :)

Łącznie w temacie 8 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie