Nintendo Switch – subiektywne wrażenia, pierwsze problemy

Łącznie w temacie 126 odpowiedzi.
  • 
    Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Tak

Ale grzeją jak należy to się dopiero w docku :-)

Koowall
    Participant

Bez docka tak po godzinie grania jest ciepła dość (w miejscu gdzie jest tylna nóżka) , dzisiaj w docka wszadę i sprawdzę.

blackwaterpark
    blackwaterpark
    Participant

Szkoda że Nintendo nie poszło w ekran zabezpieczony za pomocą Gorilla Glass – konsola za prawie 1,5 tys. złotych, a już na początku trzeba rozważać zakupy folii zabezpieczających… :-/

Endriu
    Participant

@cin3k – a próbowałeś/widziałeś ten filmik, co koleś rozparowuje kontrolery, wyłącza konsolę i paruje? Warto zrobić ten myk.

Ja probowalem w piatek. I okazal sie skuteczny w piatek i w sobote. Jednak w niedziele problem powrocil, dzisiaj tez byl. Bede odsylal joycona.

Moje objawy:

Czasami nie widzi joy cona albo podczas gry lub na starcie. Wtedy paruje i trzeba wcisnac L i R. Szybko wraca do normy wtedy.

Gorzej jest jak podczas gry trace kontrole nad galka. Jak poruszam linka np. do przodu i puszcze galke to link idzie dalej do przodu, ewentualnie spadnie z czegos no i fajnie.
    Albo stoi w miejscu i nie reaguje na galke. Zazwyczaj ten problem niw trwa zby dlugo. To znaczy kilka sekund az znowu zacznie reagowac. Jednam po sekundzie moze powrocic znowu na pare sekund. A to robi sie meczace.

Jednak jest to konsola za 1.5 kafla.
    Czy ktos juz odsylal joycona? Ile taka reklamacja moze trwac?

hidek
    Participant

Swojego Switcha używam już od tygodnia. Co udało mi się zaobserwować to dziwne rozwiązanie w kwestii ładowania. Dokładniej chodzi o to, iż ładowanie samego Switcha działa dość sprawnie. Ładowanie Switcha razem z Joy-Conami już tak sprawnie nie idzie. Joy-Cony domagały się ładowania, Switch był naładowany w 15%. Przez 8h naładował się do 70%, prawy Joy-Con ma dwie kreski a lewy jedną. Granie na Switchu w takim stanie nie ma za wiele sensu gdyż po chwili Joy-Cony zaczną migać i znów domagać się ładowania tak samo sam Switch. Granie na Switch z podpiętymi do niego padami trochę je podładuje, ale szybciej wyczerpie baterie samego Switcha. Dodam, że ładuję Switcha bezpośrednio przez ładowarkę. Nie używałem jeszcze stacji dokującej. Podsumowując, aby w pełni naładować switcha z podpiętymi padami potrzeba z 15h ładowania. Szkoda, że dołączony grip nie posiada gniazda ładowania, co z pewnością przyśpieszyłoby ten czas. Joy-Cony nie są chyba ładowane jednocześnie. Najpierw Switch później jeden pad a na końcu drugi. Jedynym wyjściem jest kupno Pro pada, który posiada gniazdo ładowania i z którego można by skorzystać, gdy Switch z padami jest podpięty do ładowarki.

Endriu
    Participant

Jak tam dziala u was wifi?
    U mnie jest masakra. Wii u dzialalo bez problemu. Switch w tym samym moejscu nie dziala wogole…

hidek
    Participant

U mnie działa bardzo dobrze. Zero problemów. Internet i router z Netii. Może twój Switch się nie lubi z routerem?.

Endriu
    Participant

Wii U jakos sie z routerem dogadal…

Zastanawiam sie czy nie zwrocic towaru i poczekac kilka miesiecy jak poprawia sprzet. Jak narazie jest zbyt wiele usterek…

emczer
    emczer
    Moderator

Co do WiFi, to wszystkim malkontentom radzę sprawdzić jakimś wifi testerem kanały/pasma w miejscu, gdzie najczęściej gracie, jak wam zrywa i działa kiepsko. Pewnie inna sieć się na pasmo wpieprza i stąd problemy.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

wojciu
    Participant

Witam,

Mam problem z lewym joy conem gdy siedzę w odległości ok. 5 metrów od docka. Jest nowe rozwiązanie tego problemu prosto od Nintendo: https://www.cnet.com/news/nintendo-switch-joycon-desync-connectivity-issue-fix/ Mam pytanie, gdzie dostanę taki kawałek… pianki przewodzącej z dodatkiem niklu lub miedzi lub obu? Sam to zrobię, ponieważ dowiedziałem się od naszego dystrybutora że musiałbym oddać do serwisu całą konsolę. Gwarancji i tak nie stracę na tego joy cona gdyż nie ma tam żadnej plomby gwarancyjnej.

Endriu
    Participant

Co do WiFi, to wszystkim malkontentom radzę sprawdzić jakimś wifi testerem kanały/pasma w miejscu, gdzie najczęściej gracie, jak wam zrywa i działa kiepsko. Pewnie inna sieć się na pasmo wpieprza i stąd problemy.

Szczerze mowiac, tych problemow powinno nie byc. Nie bylo przy innych konsolach, nie bylo przy komorkach. Poza tym problemy albo z joy conem albo z wifi sa powszechnie opisane w internecie. Konsola jest poprostu niedopracowana lub wadliwa, conajmiej czesciowo. Mysle ze wynik fiskalny na ten rok mogl miec wplyw na wypuszczenie konsoli w takim stanie.

Kupujesz konsole podlaczasz i ma dzialac. Takie moje zdanie. A nie sprawdzac czy stoi za blisko jakiegos akwarium, to kpina jednym slowem. Podejscie nontendo do klienta mi sie nogdy nie podobalo ale to juz inny temat.

Ostatecznie stwierdzilem ze zwroce konsole. Nie dlatego ze mi sie nie podoba, tylko dlatego ze jest wadliwa. Mialem zamiar kupic mk8 – sprawne wifi jest tutaj niezbedne. Przeciesz nie przeniose sie kibla gdzie zasieg moze bedzie lepszy. Chce grac tam gdzie gram na wii u i wiem ze zasieg jest.

Troche zalyje ze s8e nie wstrzymalem z zakupem, co zrobic…

Kupje ja napewno, w pozniejszym terminie jak bede wiedzial ze usterki sa usuniete.

Oczywiscie moglbym odeslac konsole do naprawy. Dowiedzialem sie ze taka reklamacja trwa okolo 28 dni. To ja mam czekac miesiac? Nowa konsole za drogie pieniadze by juz ktos na samym poczatku przy niej grzebal – maly niesmak wedlug mnie.

Niestety trzeba nazwac rzeczy po umieniu. Jest wielka szansa na wadliwa konsole – taka mala loteria. Usterki moga sie przy kazdej kondoli zdarzyc ale tutaj to juz troche przesada.

Aha, dzwonilem do nintendo dzisiaj. Babka poszla sie doradzic i powiedziala zebym do innego pokoju sie przenios, blizej routera. Jasne…

Jestem przekonany ze te wady beda usuniete w trakcie produkcji. Nintendo niechce otwarcie powiedziec ze jest problem – wiadomo dlaczego.

Jeden problem pozostaje dla mnie. Zelde nie bede mogl zwrocic – odstapienie od umowy nie tyczy nosnikow. Ale bede chcial dalej grac, wiec bede musial kupic wersje na wii u… szkoda ze tak wyszlo. Z folijka na ekran tez jestem w plecy

wojciu
    Participant

Też mam baaardzo słaby sygnał wi-fi, problem z lewym joy conem i trudne zdejmowanie nakładek na joy cony wiec całkiem z nich zrezygnowałem. Chyba będę musiał też zrezygnować ze Switcha i czekać na jakieś może kiedyś nowe wersje. Dzięki Nintendo :(

Endriu
    Participant

Też mam baaardzo słaby sygnał wi-fi, problem z lewym joy conem i trudne zdejmowanie nakładek na joy cony wiec całkiem z nich zrezygnowałem. Chyba będę musiał też zrezygnować ze Switcha i czekać na jakieś może kiedyś nowe wersje. Dzięki Nintendo :(

O jakich nakladkack mowisz?

Ogolnie mi bardzo szkoda zrezygnowac. Tak chetnie bym sobie dalej w zelde pogral… no moze na wii u.

Dzwonilem jeszcze raz do nintendo w niemczech. Rozmawialem ze spoko kolesiem tym razem. Powiedzial mi ze nintendo jest swiadom problemu z wifi ale narazie nie wie ani co powoduje ani jak rozwiazac ten problem. Byc moze moj router jest problemem…

Radzil mi pobawic sie w przestawianie routera i przeslal mi dane na jakie ustawic.
    Tutaj musze przyznac ze sie poddaje. Niewiem jak sie zato zabrac i niewiem czy chce wiedziec. Radzil mi tez do uzycia kabla ethernetowego. Dosc sporo kabla bym musial przeciagnac… masakra.

Ani razu nie padlo haslo odeslania konsoli do naprawy – wsumie jak nie wiedza co naprawic…

Biorac pod uwage ze nastepne dwie gry jakie bym kupil to mk8 i splatoon a pozniej na swieta dopiero nowego mariana, to brak dzialajacego wifi krzyzuje wszystko.

Jednym slowem, nintendo switch nie na ta chwile dla mnie. Poprostu mialo nie byc. Jak wyjdzie nowsza wersja ktora bedzie dzialac pewniej to chetnie powroce do tematu. Jak co to mam 3dsa i wii u…. masakra :(

rez007
    rez007
    Participant

U mnie na szczęście niema problemów z joyconem po waszych wpisach przetestowałem go na różne sposoby nawet ściana mu nie przeszkadza :)
    A co do wifi to owszem ma slabiutki zasięg switch, ale w moim przypadku posiadam router przenośny wielkości może paczki papierosów więc ustawiam go gdzie chcę w domu i problem z głowy.

viper93
    Participant

A czy wasze joy cony głośniej wibrują ? Bo u mnie lewy jest znacznie głośniejszy jak by cos wpadało w drgania.

Łącznie w temacie 126 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie