Luźne przyciski klasyczny 3DS

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.
  • 
    Lugia
    Lugia
    Participant

Witam mam pytania odnośnie nowego, klasycznego 3DS (cosmos black, 1 edycja).
    1. Czy w waszych klasycznych 3DS także wszystkie przyciski umocowane są luźno tzn. przy ruszaniu konsolą na boki wydają dźwięk jakby coś „latało”. Chodzi mi m.in. o klawisze R i L, xaby oraz od włączania WI-FI. Szczególnie luźno umocowane jest „szkiełko” od podczerwieni. Po potrząśnięciu konsolką wszystko wydaje dźwięk jak w grzechotce albo w taniej chińszczyźnie :/
    2. Drugie pytanie dotyczy już stricte „grzybka” tj. gałki. Czy w waszych modelach nie przesuwając gałki na boki (jak podczas gry), a jedynie nią skręcając w miejscu w osi 360 stopni, gałka rusza się o około 1 cm. Nie wiem czy dokładnie wyjaśniłem o co chodzi. Dla lepszego zilustrowania pytania posłużę się przykładem, iż chodzi mi o kręcenie gałeczką, jak przy kuchenkach gazowych :D
    Pytanie kieruje do wszystkich aktualnych posiadaczy 3DS pierwszej generacji jaki i byłych użytkowników, którzy przesiedli się na nowszy model, lecz pamiętają swoją konsolę.
    Konsola jest nowa, więc na pewno nie jest to wynik eksploatacji. Czy jest to wada posiadanego przeze mnie egzemplarzu czy ogólna właściwość ?
    Pozdrawiam

mobor
    mobor
    Participant

Kręcisz gałką? No to szykuj kasę na nowy analog

hater
    Participant

Nie wiem @lugia jakim cudem wpadłeś na to, żeby obracać gałkę. Przecież tego nie da się zrobić samym kciukiem, ponadto na pewno trzeba użyć nieco siły. Czy w normalnych padach od np. xbox’a też obracasz analogi? Jeżeli po takich wyczynach jeszcze można na tym 3ds’sie normalnie grać to przestań bawić się w dj-a, gałka służy tylko i wyłącznie do przesuwania. Uprzedzając: gałka nie ma też przycisku jak w „normalnych padach”, więc nie naciskaj jej z całej siły bo „nie działa”.
    Po tym co napisałeś, uważam, że przy potrząsaniu słyszysz właśnie coś co wyłamałeś w środku z gałki.
    Szczerze, gdyby ktoś mi próbował w moim 3ds’sie obracać gałkę uznałbym, że jest złośliwy i chce mi rozwalić konsolę. I więcej bym już nawet nie dał potrzymać. Cholera, pomyśleć, że można kupić używaną konsolę, którą ktoś tak potraktował…

Lugia
    Lugia
    Participant

1) Dzięki za odpowiedź, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Nie bawię się w DJ-a, w celu testowania wytrzymałości konsoli. Pytam tylko z chęci utwierdzenia się, iż mój egzemplarz nie jest wadliwy. Konsola jest nowa, więc nic nie jest popsute. Niczym także nie kręcę, a tym bardziej naciskam na siłę. Wiem tylko, że w padzie od xboxa 360 gałka była całkowicie nieruchoma i nawet jakby ktoś chciał kręcić analogiem w miejscu, to by nie dało rady. Natomiast w moim egzemplarzu 3DS gałką analogową można wykonać niewielki skręt w miejscu (około 40 stopni w osi 360 stopni -> dalej coś blokuje z obu stron). Wg. mnie ruchu takiego nie powinno się dać wykonywać.Ową ruchliwość da się to wyczuć przy grze samym kciukiem, ponieważ gałka nie jest całkowicie nieruchoma (jak wg. powinna być). Zastanawiam się tylko, czy to ogólna przypadłość 3DS, czy po prostu taki urok mojej sztuki.

2) Co do luźnych przycisków to nie lata także, nic złamanego w środku, a same klawisze i szkiełko od podczerwieni. Przy klikaniu np. L i R da się wyczuć, iż nie są one sztywno umocowane tylko dosyć luźno.
    Pozdrawiam

Łącznie w temacie 4 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie