Kupno Switcha na święta

Łącznie w temacie 25 odpowiedzi.
  • 

hater
    Participant

@snejk kompletnie nie zrozumiałem ani kontekstu twojej wypowiedzi(chyba miało chodzić o to, że 3ds drogi więc switch też będzie tak?), ani aluzji o grach. Wiesz że te zachodnie gry które wymieniłeś – metal gear solid i residenty – to japońskie gry, no nie? A przynajmniej japońskich producentów, gry z japońskimi korzeniami, bo się nie zagłębiam, nie wiem kto jest developerem. Do uwagi o monopolu już kompletnie nie umiem się odnieść, nie wiem o co chodzi, ostatnio jak sprawdzałem nintendo umierało.
    A co do tematu, to popieram opinię, że nie ma szans na obniżkę cen. Jeżeli ktoś chce zaspokoić potrzebę posiadania switcha na moment, to polecam po prostu kupić, DBAĆ! i sprzedać niedługo później niewiele taniej. Jak kupi się od razu konsolę i gry używane to straty mogą być bliskie zera.
    Bundle pewnie będą ale nie jakieś super opłacalne, może nawet niekorzystne z punktu widzenia kasy – ot, fajne pudełko dla umiejących to docenić.
    Ja się tam nie znam bo nie nadążam za trendami i promocjami, ale wydaje mi się, że najlepsze promocje są PO ŚWIĘTACH, kiedy magazyny są przepełnione jakimś konkretnym chybionym towarem na który wszyscy mieli się rzucić. W tym roku to może być switch;)

rez007
    rez007
    Participant

Ja z kolej zauważyłem przeglądając ostatnio sklepy internetowe że switcha w wielu przypadkach nie mają już na stanie np. cdp , Konsole i Gry więc ciekawe jak będzie z dostępnością na święta .

snejk
    snejk
    Participant

Dementi
    3dsa faltycznie kupilem za rowne 500. Nowego, w okolicach premiery mgs3d moze pare miechow pozniej. O grach juz mowilem, ze chodzi mi o styl i oczekiwania Zachodnich graczy. Nie mydlcie teraz oczu ze gusta sa rozne bo wszyscy wiedza o co chodzi, nawet ci co udaja ze nie. Tych „zachodnich” gier bylo tylko kilka. Wielu ludzi sie przez to zawiodlo na 3dsie jako calosci.

hater
    Participant

@rez007 cdp w tej chwili nie odpowiada, więc się nie odniosę, ale kig ma jedne z najniższych cen, więc jakoś mnie nie dziwi że mają wyprzedany towar. W innych sklepach o switcha nie jest trudno.

rez007
    rez007
    Participant

Tak wiem ze jeszcze jest w niektorych , ale od czasu premiery widzę ze zaczyna powoli znikać z magazynów , a podobno to taka nisza u nas w kraju ;)

mapokl
    Participant

Snejk, ten styl i oczekiwania zachodnich graczy masz na PC, PS i Xbox-ie. Owszem jeśli 3ds czy też Switch/Wii U są twoim jedynym sprzętem do grania to brak takich gier może być problemem. Osobiście odnoszę raczej wrażenie, że dla sporej grupy, konsole N to uzupełnienie do właśnie konsol Sony/Microsoftu/Peceta. Np. posiadanie jednocześnie PS3 i Wii U miało więcej sensu pod względem zróżnicowanej biblioteki niż PS3 i X360.

Słowem, mi tych zachodnich gier nigdy specjalnie nie brakowało, nie dlatego, że w takie nie gram, ale, że ogrywam je na kompie a nie na konsoli przenośnej. Nie mam w praktyce kupowania tych samych gier kilka razy na różne konsole/sprzęty, więc nie wiem dlaczego miałbym być zawiedziony brakiem, czegoś co już dawno mam na kompie/drugiej konsoli. I nie oszukujmy się, tytuły zachodnie są tworzone bardziej z myślą o stacjonarnej rozgrywce, więc to zawsze byłby port a nie docelowa platforma.

mobor
    mobor
    Participant

To jest właśnie dobra konkluzja. Konsole Nintendo są doskonałym uzupełnieniem do PS4 czy XBOX’a
    To zupełnie inne podejście, inna filozofia i inne gry. I to mi się właśnie podoba.
    Mam oczywiście swoje zastrzeżenia do Nintendo zwłaszcza pod kątem bandyckich cen gier (w porównaniu do konkurencji) które zanim trafią do i tak cholernie drogiej (jak na kilkuletnie gry) serii Nintendo Selects, mijają długie lata a ich eshop’owe promocje zdarzają się raz na ruski rok i są raczej mało opłacalne

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień przez mobor mobor.

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Ostatnio gdzieś przeczytałem że, Nintendo nie gwarantuje dostępności Switcha pod konie roku. Przypuszczam że dotyczy to ich krajowego rynku i USA. W Europie chyba nie powinno być z tym problemów.

Na obniżkę cen też bym się nie nastawiał.

Biorąc pod uwagę okres świąteczny i zbliżające się premiery mocnych tytułów jak Xenoblade Chronicles 2 to możliwe, że sprzedaż konsoli jeszcze bardziej się rozkręci i jej cena może nawet pójść w górę.

Też się zastanawiam czy już czas :) i nie wiem czy czekać do premiery nowego Fire Emblem bo Xenoblade nieźle się zapowiada. W ostatnich miesiącach nadrobiłem kilka zaległości na XBOX ONE (XCOM2, Dark Souls 3) i pewnie niedługo będę tą konsolę wystawiał na Allegro.

@snejk konsole Nintendo kupuje się właśnie dla „niezachodnich” gier :) w które nie zagramy na innych platformach.

Goral
    Goral
    Participant

Mam kilka konsol Nintendo i zawsze uważałem, że gry i granie w i ich tytuły za coś niesamowitego. Można to traktować jako uzupełnienie ale dla mnie gry video znaczą jedno: Nintendo. A na PC gram głównie w gry Blizzard’a – genialne i z sentymentem do moich dawnych czasów po prostu je uwielbiam i uznaję. Jednak to N do mnie przemawia najbardziej z jego podstawowymi uniersami. Po premierze Super Mario Odyssey powinni zaopatrzyć sklepy w konsolę by pod koniec roku ogłosić 10 mln szt. To by mnie ucieszyło mimo iż patrzę na tę firmę jako suwerenną i oryginalną w swoim rodzaju:) I tak od jakiś 20 lat nie pragnę by to się zmieniło..

Drirr
    Participant

Nie mydlcie teraz oczu ze gusta sa rozne bo wszyscy wiedza o co chodzi, nawet ci co udaja ze nie. Tych „zachodnich” gier bylo tylko kilka. Wielu ludzi sie przez to zawiodlo na 3dsie jako calosci.

A ja i tak pomydle. Na konsolach Nintendo mam dużo gier ( 43 na DS, 47 na 3DS [+7 zamówionych], 22 na Wii, 4 na Switcha [+6 zamówionych]) i zaledwie kilka jest zachodnich (może 10 w całej kolekcji). Przypuszczam, że u większości posiadaczy konsol Nintendo będzie podobnie, czyli głównie gry nie zachodnie ;]

Łącznie w temacie 25 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie