Kto planuje zakup na premierę? Lista preorderów

Łącznie w temacie 74 odpowiedzi.
  • 

sevae
    Participant

Zamówiłem szarą i kolorową jeszcze bez gier, bo łudzę się, że może w cyfrowej dystrybucji na spółkę będzie można kupować, ale Zelda na 100%.

butastita
    Participant

Słaby wybór u nas, wielu rzeczy nie ma. Mam nadzieje, że będzie lepiej z czasem.

tomasonik
    Participant

Kiedy polskie sklepy dostaną towar? 02.03? Jak to jak to bywało z innymi premierami?

rez007
    rez007
    Participant

Switch Neon Red Blue zamówiony razem z Zelda oczywiście :)

rez007
    rez007
    Participant

Mam do was pytanko gdyż wcześniej padła informacja że fr. Amazon ma Switcha za 1300 zł, ale za żadne skarby nie wysyla do polski wiem bo próbowałem stamtąd zamówić i kicha , a pozatym doliczaja jeszcze VAT ,więc jak to jest orientuje się ktoś ?

mobor
    mobor
    Participant

to normalna procedura ze zagraniczny sklep dolicza kilka % aby wyrównać VAT.
    Podziwiam tych którzy dla 100zl chcą się babrać w takie sciągania. Tym bardziej ze w wypadku gwarancji są potem jaja. Ostatni unboxing pokazał ze Switch nie jest wolny od wad (widoczny dead pixel)

rez007
    rez007
    Participant

Dokladnie tak jak piszesz wcale nie wychodzi znacząco taniej niż w pl nawet powiedział bym że 20 zł to max różnicy by wyszło, a do tego gwarancja dlatego podziękowałem i zakupiłem w konsole i gry , świetny sklep i do tego punkty lojalnościowe na nastepny tytuł jak znalazł :) (MK8)

second
    second
    Participant

Tym bardziej ze w wypadku gwarancji są potem jaja. Ostatni unboxing pokazał ze Switch nie jest wolny od wad (widoczny dead pixel)

Niestety przy dzisiejszych standardach dead/hot pixel nie jest żadną podstawą do reklamacji. Są nawet określone normy, że przy danej matrycy dopuszczalna jest konkretna liczba złych pixeli, dopiero po przekroczeniu tej liczby można mówić o wadliwej matrycy. Niestety zazwyczaj jest to 3-5 i więcej. Tak więc nie sądzę, że w przypadku Switcha zrobią wyjątek, trzeba się będzie po prostu do nich przyzwyczaić i je polubić. :)

mobor
    mobor
    Participant

Mylisz się. O ile opieramy się na postanowieniach gwarancji – tak jest w istocie. Żyjemy jednak w Polsce i jeśli zakupujemy produkt tutaj – przysługuje nam prawo rękojmi. Do tego w ciągu 14 dni mamy prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny (a może nią być ów przykłądowy dead-pixel na który w wypadku gwarancji nie przysługuje nam żadna ochrona)

second
    second
    Participant

Racja, tak jest, ale tylko w wypadku kiedy kupujemy coś przez internet. Jakbym np się wybrał do sklepu stacjonarnego (a np mm i saturn już mają preordery) to wtedy niestety to nie działa.

mobor
    mobor
    Participant

No ale wtedy masz rękojmię i gwarancję – do wyboru do koloru, choć i tak w 90% przypadków ew reklamację (zaraz po zakupie) nawet przy odbiorze osobistym załatwisz od ręki przez wymianę towaru. Jak tak miałem z PS3 10 lat temu. Tego samego dnia odniosłem i wymiana od ręki

kinder112
    Participant

Trochę mnie zmartwiliście teraz, mam preorder z odbiorem osobistym w HDMarket. Czy w przypadku martwego piksela mogę mieć problem z wymianą, warto jednak zamienić na zakup online? Z racji pracy łatwiej mi odebrać osobiście niż dopasowywać się do kuriera :(

second
    second
    Participant

Cały czas pisałem o Twoim pierwszym poście, gdzie powoływałeś się na gwarancję i dead pixele. Po zakupie w sklepie stacjonarnym zazwyczaj z dead pixelem zostaniesz. Swoją drogą, to i tak dużo się zmieniło w ciągu ostatnich kilkunastu lat jeśli chodzi o prawa konsumenta w Polsce, i tak jest o niebo lepiej i z tego się cieszmy. Nie zaśmiecajmy już tematu naszymi dywagacjami, nie od tego on jest.

Kinder112: Poproś o obejrzenie i włączenie sprzętu, nie powinni robić problemów. Vide: https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/346607-martwy-pixel-w-matrycy-laptopa-sprzedawca-odmowil-zwrotu.html

mobor
    mobor
    Participant

W każdym wypadku łatwiej jest przy zakupie lokalnym – i to obojętnie czy zakup on-line czy nie.

kinder112
    Zmien na dostawę. W HD Market masz kuriera free wiec nic nie dopłacisz a masz 2 tygodnie na spokojne testy

rez007
    rez007
    Participant

A czy nie wiecie przypadkiem jak wygląda wysylka preorderów tzn czy wysyłają w dniu premiery czy może wcześniej?

Łącznie w temacie 74 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie