Kilka pytań przed zakupem

Łącznie w temacie 6 odpowiedzi.
  • 

Kaile
    Participant

Cześć, planuję zakup switcha i byłbym wdzięczny gdybyście pomogli mi rozwiać trochę wątpliwości :)
    1. Z tego co widzę konsola ładuje się w docku. Jakbym chciał wyjechać na wakacje i zabrać switcha to rozumiem, że wystarczy mi sam kabel. Jest on dołączony do switcha czy ładowarkę muszę kupić osobno?

2. Jak wystarczająca jest wbudowana pamięć? Ile mniej więcej zajmuje jedna gra?

3. Czy folia na ekran jest niezbędna? Nigdy nie miałem żadnej folii na telefon czy kiedyś na psp, ale słyszałem że tu można sobie ekranik porysować wkładaniem konsoli do docka…

mobor
    mobor
    Participant

1) W komplecie jest zasilacz z USB 3.0 a nie kabel. Możesz zabrać ten z zestawu lub dokupić kolejny
    2) Pamięć skończy się zanim się obejrzysz. Rozsądne minimum to karta 128GB. Są gry które kupione nawet na karcie wymagają doinstalowania nawet niemal 10GB…
    3) Tak. Ekran jest plastikowy – bardzo podatny na zarysowanie (a sama obudowa bardzo szybko się przeciera od samego trzymania w rękach). JoyCony są o wiele lepiej wykonane pod względem trwałości estetyki

DirtyHarry
    DirtyHarry
    Participant

Co do punktu drugiego to się z całym szacunkiem nie zgadzam. Osobiście nie posiadam innej karty pamięci niż ta dostarczona przy zakupie (to jest chyba 32GB) i nie mam problemu z miejscem. Fakt, że dużo gier z e-shopa nie mam ale posiadam większość dużych tytułów w wydaniu pudełkowym i wszystkie są zainstalowane.
    Nie uważam, że 128GB jest wymagane, wszystko zależy czy chcesz grać głównie w gry z e-shopa czy w pudełkowe, dodatkowo nie każda gra z e-shopa dużo zajmuje i nie musisz mieć ich wszystkich zainstalowanych.
    Zakup karty nie jest problematyczny, więc proponowałbym nie kupować jej dopóki jej nie potrzebujesz (dobra karta trochę kosztuje i za tą kasę wolałbym dokupić np dodatkowy controller lub gierkę :)).
    Ja sam poczekam aż zacznie mi brakować miejsca i/lub znajdę dobrą kartę na dużej promocji.

NNID: wredota333
    FC: 2037 - 1014 - 1586

Kojin
    Kojin
    Participant

@up Dziwne że w ogóle taką kartę dostałeś w zestawie, jak ja kupowałem Switcha to żadnej karty w zestawie nie miałem. Bo chyba nie mylisz wbudowanej pamięci konsoli (32GB) z kartą?

Co do samej pojemności – tak na prawdę zależy czy nastawiasz się na cyfrową czy fizyczną dystrybucję. W przypadku cyfry karta to po prostu mus a 128GB to aktualnie taki rozsądny kompromis między ceną a pojemnością, bo kupisz taką w cenie ok 150-200pln. Jeżeli natomiast nastawiasz się raczej na gry w pudełkach, te wbudowane 32GB pamięci na chwilę Ci wystarczy, aczkolwiek za jakiś czas pewnie dla własnej wygody i tak będziesz się rozglądał za jakąś dodatkową pamięcią. Co do samych gier – te zajmują różnie. Gry Nintendo są akurat dość kompaktowe i ich rozmiar rzadko przekracza kilka GB. Gorzej z grami AAA wydawców 3rd party bo te potrafią zająć dobrych kilkadziesiąt GB. A najgorsze jest to że niektóre gry mimo że masz je w wersji fizycznej i tak wymagają dociągnięcia sporej ilości danych z sieci.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień przez Kojin Kojin.

mobor
    mobor
    Participant

Dirty Harry – widocznie masz jeszcze mało gier a w związku z tym i marne doświadczenie z konsolą.
    Przykład: pudełkowa wersja LA Noire wymaga pobrania 12GB danych, DOOM dociąga sobie bodaj 8GB. Nadchodzący Wolfenstein pewnie nie będzie pod tym względem gorszy.
    Jak udowodniłem wyżej – jedynie 2 gry PUDEŁKOWE są w stanie zeżreć 20 z 28GB wbudowanej pamięci. A trzeba pamiętać że dzisiaj niemal każda gra dostaje jakieś patche.
    Ja kupuję głównie BOXY a mimo to, ze 196GB pamięci zostało mi już ledwie ok 60GB

DirtyHarry
    DirtyHarry
    Participant

No tak, mój błąd, miałem na myśli raczej gry Nintendo lub niezależne, które jak sami piszecie nie zajmują aż tak dużo miejsca – osobiście w gry typu DOOM, Wolfenstein, etc. wole grać (o ile w ogóle gram bo szczerze mówiąc to, jak dla mnie, te gry nie prezentują nic ciekawego) na komputerze :).
    Nie neguję przydatności takiej karty (i nie negowałem), napisałem, że 128GB nie jest wymagane na start przy zakupie konsoli bo nie ma sensu wydawać około 200zł jeżeli ktoś nie będzie chciał ogrywać wszystkich tytułów i nie będzie musiał ich mieć wszystkich zainstalowanych – moim zdaniem lepiej się wstrzymać z dodatkowym zakupem karty i zobaczyć samemu czy będzie mu potrzebna czy nie.

PS. Bardzo możliwe, że pomyliłem wbudowaną pamięć z kartą :).

NNID: wredota333
    FC: 2037 - 1014 - 1586

Łącznie w temacie 6 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie