Kilka pytań co do zakupu Switcha

Łącznie w temacie 5 odpowiedzi.
  • 
    TheDoc
    TheDoc
    Participant

Hejka. Planuje na święta kupić sob… znaczy rozmawiał ze mną Święty Mikołaj i powiedział, że przyniesie mi najnowszą konsolę Nintendo, muszę tylko sobie wybrać jaką ;) I tu właśnie rodzą się moje pytania co do samej konsoli.

1. Jakiś czas temu wyszła limitka (Chociaż też dobre sobie jak są jej tysiące) Switcha z czerwonymi Joy-conami. Czy ta wersja jest jakąś udoskonaloną wersją czy po prostu z innym plastikiem. Oczywiście pod słowem „udoskonaloną” rozumiem usunięcie problemów z którymi borykała się premierowa wersja, jak na przykład nie łączący lewy Hoy-con czy rysowanie obudowy.

2. Ciągle w temacie tej limitki, ale tym razem o samą grę. Jestem posiadaczem New 3DSa i z grubsza wiem jak bardzo nie na czasie jest Nintendo z funkcjami sieciowymi. Najnowszy Marian jest w tym bundlu w wersji cyfrowej. Chciałbym wiedzieć czy gra przypisana jest do konsoli czy może aktywuje się ją na swoim Nintendo account, albo może jeszcze inaczej.

3. Kwestia akcesoriów. Czy na start potrzebna jest od razu jakaś karta pamięci, jeśli głównie mam zamiar kupować pudełkowe wersje? Wiem, że konsola ma 32 giga wbudowanej pamięci, ile w takim razie zajmuje Marian jeśli kupiłbym tego bundla? Dodatkowo czy są jakieś akcesoria, które powinno się kupić od razu. Coś w stylu jak ładowarka do New 3DSa, która nie była dołączona do konsoli. Albo może jakieś inne, które może nie są wymagane, ale sporo ułatwiają/uprzyjemniają granie.

4. Abonament Nintendo. Jako, że jakiś czas temu straciłem kontakt z newsami co do Switcha chciałbym wiedzieć jak wygląda ta usługa oraz czy w ogóle istnieje. Czytając przedpremierowe informacje dowiedziałem się, że zupełnie jak w PS i Xbox, ma pozwalać na granie po sieci oraz dawać dostęp do gier retro. Szybkie przeszukanie pozwoliło mi się dowiedzieć, że jednak ma to wyglądać jednak trochę inaczej.

Przepraszam też, jeśli na wiele z tych pytań można znaleźć szybko odpowiedź w internecie. Jednak możliwość podyskutowania z potencjalnymi osobami, które odpowiedziałby na moje pytania, jak i dowiedzenie się wszystkiego w jednym miejscu przeważyły szalę na stronę założenia tego tematu,

Sent
    Participant

1. To raczej nadal ta sama konsola. Nintendo wprawdzie nieco poprawiało po cichu to i owo (słynna dodatkowa gąbka w joy-conie), ale są to drobne hotfixy, a nie gruntowne poprawki. Dużo też zależy od serii urzadzenia oraz fabryki z której pochodzi, więc to zawsze będzie loteria co się dostanie.

2. Od czasu 3dsa wiele się nie zmieniło – wprawdzie niby przypisuje się do konta, ale samo konto jest uwiązane do konsoli więc i tak trzeba się bawić z system transferem gdy chce się ją sprzedać/zamienić na nowszą.

3. zależy od gry – te nintendo są zwykle dobrze upakowane (mario nie przekraczał 6 gb), ale już te od Take2 zajmują praktycznie całą kartę.
    Jako must have traktowałbym chyba tylko folię na ekran i pokrowiec, bo switch to nie 3ds, nie da się go złożyć by chronić ekran przed porysowaniem.

4. Tak to ma wyglądać, ale póki co gier retro nie ma, podobnie jak ciągle nie ma abonamentu

Danceloth
    Danceloth
    Participant

1. To właśnie ten model Switcha posiadam, i to w zasadzie ta sama konsola co inne wersje kolorystyczne. Nie miałem żadnych problemów z łączeniem Joy-conów, i z tego co mi wiadomo, to czerwonych Joy-conów nie można kupić osobno.

3. Mario zajmuje chyba około 5GB. Ładowarka jest w konsoli. Warto mimo wszystko kupić jakąś folię, abyś nie ryzykował zarysowania ekranu podczas wsuwania do docka.

4. Jeszcze nie jest to aktywne, ale w przyszłości ma to umożliwić granie online i comiesięczne gry retro,

TheDoc
    TheDoc
    Participant

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, które rozjaśniły mi sytuację. Folii jednak nie zamierzam kupować, bo to ma być konsola stacjonarna. Ba, nawet 3DSa używam większość czasu przy kompie ;)

WildCamel
    Participant

2. Sent się myli. Konto nie jest na stałe przypisane do konsoli, a gry są przypisane tylko do konta. Co to oznacza? Że jak odepniesz swoje konto od konsoli, to możesz je przypisać (ze wszystkimi kupionymi na nim grami) do innej konsoli. A potem znowu to powtórzyć ile razy zechcesz :)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 dni przez  WildCamel.

You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Łącznie w temacie 5 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie