Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia

Łącznie w temacie 108 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 

Fjuczers
    Participant

pokasowalem stare maile od ultimy (nie pamietam jak bylo ostatnio u nich) ale to normalne ze oni nie wysylaja namiarow na paczke kupujacemu ? O.o troche sredniowiecze :P

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez  Fjuczers.

Fjuczers 0147-0444-1315

Xeonary
    Participant

Podzielcie się wrażeniami z gry! To będzie moje pierwsze Fire Emblem, ale kupię dopiero za jakiś czas ;)

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

@fjuczers Wydaje mi się że przesyłają jedynie link, pod którym można sprawdzić status zamówienia lub link do panelu. W panelu klienta w dziale: Moje konto > Moje zamówienia > Zakładka „Zrealizowane” po kliknięciu na nr listu przewozowego przenosi do strony ze śledzeniem przesyłki.

@xeonary Pewnie że opiszemy, ciekaw jestem jaka będzie mechanika gry względem poprzednich części.
    Dzisiaj powinien być kurier więc wieczorem lub jutro będzie można to sprawdzić :)

Xeonary
    Participant

Coś czuję że się skuszę na EK jak po premierze zostaną i ceny nie podskoczą do góry ;)

Syusuke Fuji
    Participant

Ja już mam swoją paczkę. Dziękuje firmie Joystick za szybką wysyłkę.

http://ifotos.pl/zobacz/image3A70_aqhwsqq.jpg

kalipso3
    kalipso3
    Participant

A u mnie poczta zamula, od wczoraj jest ‚w transporcie’ i nie dotarla na dzis do mojego miasta, wiec pewnie przygode zaczne dopiero w poniedzialek.

http://growyarchiwista.wordpress.com
    Aktualnie: Regalia: Of Men and Monarchs | Crysis 2 Maximum Edition | Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia!

Dante22
    Dante22
    Participant

Pół godziny temu kumpel w mieszkaniu odebrał kolekcjonerkę od kuriera(z ultimy wzięta za pobraniem) ale niestety zobaczę ją dopiero po weekendzie :(

Fjuczers
    Participant

ja nawet minalem kuriera dpd 1 kwadrat ode mnie, ale to nie ten :( moj odebral paczke o 8 rano i gdzies sie szlaja :/

Fjuczers 0147-0444-1315

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Kurier już dostarczył grę, więc wieczorkiem będzie wyprawa do Valentii :)

mrvalgard
    Participant

jaka to jest piękna kolekcjonerka *.* nie spodziewałem się takiej dbałości o detale (zdobienia wewnątrz pudełka, same opakowanie przypinek, artbook… nie mogę wyjść z zachwytu) btw okładka jest 2 stronna nie doczytałem tego, miłe zaskoczenie :)

Xeonary
    Participant

Te Amiibo nie są standardowo elementem kolekcjonerki?

mrvalgard
    Participant

są w kolekcjonerce, ale tylko eu i chyba jap, USA dostaje bez (chyba nie pierwszy raz maja uboższe kolekcjonerki ciekawe dlaczego) i można je dokupić osobno

matii
    matii
    Participant

Również zamawiałem w sklepie Joystick ale tylko dlatego, że w HDmarket nie mieli (wtedy) limitki (jednak się przełamałem :P). Paczucha czeka do odbioru w paczkomacie już od południa ale to dopiero jutro odbiorę, dzisiaj jestem już zmęczony, nawet bym nie zagrał. Tak więc jestem zadowolony z kolejnego sklepu-partnera Nintendo :) (z góry zakładając, że nic nie jest rozpieprzone :p)

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Pierwsze wrażenia (Hard, Classic)

Gra bardzo mi się spodobała :)

Gra się inaczej niż w poprzednich częściach. Mechanika walk jest bardziej dynamiczna. Zarówno nasze jednostki jak i przeciwnicy częściej wykonują uniki.

Ataki nie są tak silne jak w poprzednich częściach, można więc stosować bardziej agresywną taktykę.

Opcja cofania się o kilka tur (Mila’s Turnwheel) jest bardzo fajna i już raz się przydała, szkoda że nie było jej w poprzednich częściach.

Nieźle rozwiązano korzystanie z magii, która odbiera punkty życia maga – Faye z klasą maga wymiata :) Mała podpowiedź: Jednostka z klasą maga jest praktycznie konieczna w pewnym rozdziale na początku – akcja z tarczą ;)

Łucznicy przez zwiększenie zasięgu i możliwość walki w zwarciu stali się silniejsi i trzeba na nich bardziej uważać.

Puki co nie trafiłem na nic negatywnego, wiadomo pierwsze podejście :)

Zobaczymy jak będzie sprawować się nowy sposób przydzielania ekwipunku. Dana klasa posiada swoją broń podstawową, którą można zastąpić lepszą bronią z dodatkową umiejętnością. Z tym że ta lepsza broń zajmuje miejsce w ekwipunku i trzeba zrezygnować np. prowiantu (regeneracja HP) lub innego przedmiotu podbijającego jakiś parametr. Przedmioty można wymienić podczas bitwy korzystając z dostępu do konwoju jak w poprzednich częściach (tylko blisko głównej postaci).

Mam wrażenie że swobodniej dobiera się klasy dla jednostek ale to jest jeszcze do sprawdzenia.

Napiszcie jak tam mapy DLC z Amiibo.

Darmowe DLC szału nie zrobiło :)

Aislin
    Aislin
    Participant

Pierwsze wrażenia (Hard, Classic)
    Opcja cofania się o kilka tur (Mila’s Turnwheel) jest bardzo fajna i już raz się przydała, szkoda że nie było jej w poprzednich częściach.

W poprzednich częściach na casualu była możliwość save’a w środku mapy. W starych Fire Emblemach zawsze powtarzałam całą mapę, jeśli mi ktoś zginął, nie umiałam iść dalej do przodu, więc żeby zaoszczędzić sobie frustracji, od Awakening grałam na casualu, ale nadal nie pozwalałam ludziom mieć 0 HP, tylko przeładowywałam save’a.
    Mila’s Turnwheel jest z tego powodu dla mnie lepsze, bo daje mi dodatkowe ograniczenie, nie mogę poprawiać się po każdej turze. xD
    Tylko szkoda, że wzięłam już hard/casual, bo jeśli Turnwheel jest też na classicu, to mogłam brać classica.

Nieźle rozwiązano korzystanie z magii, która odbiera punkty życia maga – Faye z klasą maga wymiata :) (…)
    Łucznicy przez zwiększenie zasięgu i możliwość walki w zwarciu stali się silniejsi i trzeba na nich bardziej uważać.
    Puki co nie trafiłem na nic negatywnego, wiadomo pierwsze podejście :)

Faye jako cleric -> saint na 14 lv sainta uczy się Anew, które działa jak tancerze w poprzednich FE, daje dodatkowy ruch dowolnej jednostce. I żadna inna postać się tego nie uczy. Więc u mnie na razie została cleric. A poza tym, w tej grze clerics mają ofensywne zaklęcia, które w dodatku leczą HP, a nie odbierają, więc magowie nie mają takiej przewagi.
    Mi też się podoba mechanika z zabieraniem HP za skille.
    I jak normalnie nie używałam łuczników, bo mnie denerwowało, że w turze przeciwnika są bezbronni, tak tutaj zastanawiam się czy nie są zbyt silni. x) Range 1-4 z założoną bronią, sniper już chyba 1-5? Woooow.

Ale mi też się gra bardzo podoba. Miałam spore wątpliwości, bo remake, bo zmiany, a tymczasem to może być moje drugie ulubione Fire Emblem (pierwsza jest siódemka aka Rekka no Ken aka po prostu Fire Emblem na GBA na Zachodzie. Z powodu sentymentu chyba żadna część jej nie zdejmie z pierwszego miejsca, z sentymentem ciężko się walczy.)

A, i podoba mi się że jest tylko 1 miejsce w ekwipunku, bo miałam tendencję do za dużego perfekcjonizmu i dłubania w tym ekwipunku przez wieczność (bo to jest dobre na wywerny, a to na konie, a to na knightów, a to pozwala na większy zasięg, ale jest słabe, a to daje lepszą szansę na krytyki, i jeszcze coś do leczenia…). A tak mam 1 slot i wybór idzie dużo szybciej :D

Łącznie w temacie 108 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie