Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia

Łącznie w temacie 108 odpowiedzi.

Posted In: Gry

• 
    middledream
    middledream
    Participant

http://allegro.pl/fire-emblem-echoes-shadows-valentia-spacjalna-3ds-i6762826632.html allegro :)

Friend Code: 3754-8137-1334, Trik
    Dream Address: 7F00-0032-23C1
    jRPG lover(ka) :)

http://expij.pl recenzja: 7th dragon iii code

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Kolejny gameplay (Spot Nintendo JP):

Podgląd działania umiejętności / opcji cofania czasu (od 5 minuty):

W Japonii premiera gry będzie wcześniej – 20 kwietnia.

matii
    matii
    Participant

Kolejny sklep z limitką:
    http://allegro.pl/fire-emblem-echoes-ed-limit-3ds-sklep-joystick-i6777817464.html

Zauważyliście, jak oba sklepy – ten wyżej zapodany przez @middledream i Joystick mają wystawioną dosyć dużą ilość limitek w preorderze? Czyżby po szale na Fates Nintendo postanowiło zwiększyć nakład? Wiemy, że nie o to wtedy chodziło ale chyba na to wychodzi :) Ktoś coś wie jak to z tym nakładem jest?
    Ta sama sprawa: sprawdzałem z ciekawości oferty na ebay’u – masakra jakaś, ‚panów’ od biznesu (i sklepy!) nie brakuje albo ludzie postradali zmysły po ‚aferze’ z Fates. Przy tym, jakie u nas są ceny to.. z całym szacunkiem, ale mamy o połowę taniej. Nie wiem, czy się jednak nie przełamię..

Xeonary
    Participant

Czy ta część Fire Emblem ma jakieś powiązania z pozostałymi czy można grać w nią jak w samodzielny produkt?
    Będzie to moje pierwsze podejście do Fire Emblem.

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Każda z tych części to osobna historia. Kolejność grania dowolna :)

Jedyne ewentualne powiązania, które mogą występować są w dodatkowych misjach DLC i nie mają wpływu na główną fabułę np. pojawiają się postacie praktycznie ze wszystkich części.

Przy pierwszym kontakcie z serią moim zdaniem najlepiej zacząć od nowości czyli Fire Emblem Echoes.

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Ja wezmę wersję podstawową + 2 figurki Amiibo (jak będą) do odblokowania DLC.

Ciekaw jestem tylko w jakiej cenie edycja specjalna pojawi się w cdp.pl, oczywiście o ile się u nich pojawi.

Sent
    Participant

@matii
    albo dali liczbę z tyłka a potem będą odwoływać. Chociaż z drugiej kto wie, bo na ultimie dopiero w tym tygodniu się skończyły.

@xeonary
    AFAIK fabularnie nie ma znaczenia od której zaczniesz. Weź tylko poprawkę na to, że Echoes jest nieco bardziej staroszkolne pod względem mechaniki od awakeninga/fatesa.

@ino1mario
    Nie wiem czy oni z 3dsa się nie wycofują, bo praktycznie wszystkie gry na niego mają wyprzedane

Xeonary
    Participant

@matii albo dali liczbę z tyłka a potem będą odwoływać. Chociaż z drugiej kto wie, bo na ultimie dopiero w tym tygodniu się skończyły.
    @xeonary AFAIK fabularnie nie ma znaczenia od której zaczniesz. Weź tylko poprawkę na to, że Echoes jest nieco bardziej staroszkolne pod względem mechaniki od awakeninga/fatesa.
    @ino1mario Nie wiem czy oni z 3dsa się nie wycofują, bo praktycznie wszystkie gry na niego mają wyprzedane

Gra + 2 Amiibo wyjdzie taniej niż kolekcjonerka?

Sent
    Participant

póki co nie wiadomo czy amiibo w ogole będą dostępne osobno, bo w żadnym sklepie nie widziałem póki co preordera.

Jeśli jednak będą, to matematyka podpowiada, że tak, powinny być tańsze osobno (~350 zł za kolekcjonerkę – ~150 zł za grę = 200 zł, kiedy para amiibo kosztuje zwykle 140-160 zł)

Xeonary
    Participant

No to już wolałbym dołożyć to 30-40zł i mieć kolekcjonerkę ;)

emczer
    emczer
    Moderator

Tyle, że z kolekcjonerką jak zawsze będzie problem.
    Więc albo składaj preordera szybko, jak tylko się da, albo zapomnij o kolekcjonerce, bo już od dawna potencjalnych nabywców jest więcej jak kopii.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

Ino1Mario
    Ino1Mario
    Participant

Pojawiły się już dłuższe filmiki z gameplayem:

Kolejny (1 z 4):

Fjuczers
    Participant

ma ktos jakies recenzje? ale w zrozumialym jezyku ;) premiera w japonii juz byla.

zamowione juz dawno, ale ciekawosc zzera :D

Fjuczers 0147-0444-1315

Fjuczers
    Participant

famitsu 37/40 przetlumaczone na angielski https://kantopia.wordpress.com/2017/04/12/fire-emblem-echoes-shadows-of-valentia-famitsu-review-translated/

martwi mnie pochwala udzwiekowionych dialogow… wiadomo co my dostaniemy :/

Fjuczers 0147-0444-1315

natiss
    Participant

Ja nie wiem co ludzie tak narzekają na ten zachodni dubbing. Moim zdaniem w Fates i Awakeningu został wykonany całkiem rzetelnie, miło się go słucha. Nie brzmiał sztucznie w cut-scenkach, natomiast te wszystkie westchnięcia czy pojedyncze słowa podczas dialogów raczej trudno poddać ocenie. ;P
    Za językiem japońskim natomiast nie przepadam (większość postaci kobiecych w takim wykonaniu brzmi nad wyraz dziecinnie, co mnie osobiście strasznie drażni), ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia gustu.
    W powyższym artykule chwalą udźwiękowienie, bo to chyba jedyna (a na pewno pierwsza na 3ds’a) wersja z pełnym dubbingiem w dialogach, co jest nowym i ciekawym urozmaiceniem. Nawet w przytoczonych powyżej gameplay’ach (nie widziałam wszystkich, tylko kilka pierwszych – nie lubię aż tak grzebać w tytule przed ograniem ;p) angielski – w moim odczuciu – też został wykonany całkiem przyzwoicie. Głosy są przyjemne, nie odstręczają, a jednocześnie chyba wyrażają to, co ma zostać wyrażone.
    Oczywiście wszystko okaże się po ostatecznym zakupie gry, ale ponieważ nigdy nie odczułam w tej kwestii rozczarowania, jakoś się o jakość dubbingu nie martwię.

Łącznie w temacie 108 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie