Error 009-2705

Łącznie w temacie 11 odpowiedzi.

Posted In: Złota rączka

• 

maciekalfa
    Participant

Cześć!
    Dzisiaj (07.10.2017) kupiłem w saturnie 2 karty eshopowe o wartości 120 i 70 zł, gdy wróciłem do domu i chciałem dodać fundusze na moim 2DS-e po wpisaniu któregoś z kodów konsolka ,,pomieliła” trochę i wyskoczył błąd 009-2705 i nie wiem czym jest spowodowany.
    Kilkukrotnie je wpisywałem i sprawdzałem czy są dobrze przepisane ale cały czas wyskakiwał ten błąd, nawet specjalnie zmieniłem 1 znak by sprawdzić czy po prostu kody same w sobie są nieprawidłowe ale wszystko jest z nimi ok.
    Wie ktoś o co chodzi?

rolnik
    Keymaster

Widocznie jakieś usługi Nintendo teraz nie działają. Spróbuj jutro ponownie wklepać. Powinno działać.

maciekalfa
    Participant

Dalej to samo tylko że teraz na przemian z errorem 009-2640

rolnik
    Keymaster

Oprócz kodu, wyświetla się też inny komunikat? Próbowałeś na innym połączeniu internetowym?

maciekalfa
    Participant

Żadnych innych komunikatów nie ma zaś z innym połączeniem internetowym nie mam co marzyć.

rolnik
    Keymaster

Ktoś miał podobny problem do Ciebie i opisał to na supporcie Nintendo, ale nikt mu nie odpowiedział.

Spróbuj ponownie skonfigurować swoje połączenie sieciowe. Jak nie pomoże, to pozostaje jedynie kontakt z Nintendo.

Numer i email znajdziesz tutaj: http://www.nintendo.pl/kontakt/

maciekalfa
    Participant

Numeru telefonu żadnego tam nie widzę (bo ślepy pewnie jestem) zaś maila wysłałem i mam nadzieje że odpowiedzą, nie mam zamiaru wydawać kolejnych 190 zł na 1 grę :(

mapokl
    Participant

Przy ponownej konfiguracji sieci pamiętaj by
    – ustawić stałe wewnętrzne IP dla danego sprzętu Nintendo (np. 192.162.1.120)
    – używać wąskiego pasma, najlepiej też stałego kanału. Użyj jakiego wifi-analizera na fona by zobaczyć co najmniej masz zatłoczone.

Bo łatwo o tym zapomnieć.

hater
    Participant

Doobra, ale koledze internety w konsoli przecież działają… No i *DS to jest – za przeproszeniem – głupia zabawka, która ma po prostu działać bez zbędnej konfiguracji. W zwykłej sieci przeciętnego Kowalskiego nie ma kompletnie potrzeby konfigurować sieci w konsoli bardziej niż przez wybranie nazwy i podanie hasła. Wszystkie te dodatkowe opcje jak stałe IP są tylko po to, żeby konsolka mogła działać w bardziej „ambitnej” sieci.
    Jeżeli to ma być problem sieciowy, to może OP łączy się przez telefon komórkowy i/lub siedzi za jakimś paskudnym NATem, ale kompletnie nie chce mi się wierzyć, że to może być problem. W każdym razie problem leżałby poza konsolą, więc ustawienia sieci nic nie pomogą.
    No oczywiście nie zaszkodzi próbować czegokolwiek, ale jeśli eshop z logowaniem działa, to sieciowo wszystko jest ok.

maciekalfa
    Participant

Dokładnie, wszystko co wymaga łącza z internetem działa w 100%, tylko nie doładowanie właśnie.
    Zaś gdy napisałem do nintendo też uważają że to morze być problem z internetem

maciekalfa
    Participant

Ok sprawa rozwiązana.
    Okazało się że jednak to była wina mojego łącza, miałem dziś okazje podpiąć się pod wifi z galeri i łyknęło kody jak młody pelikan.
    Bardzo dziękuje za zainteresowanie się i próbą udzielenia pomocy.

Łącznie w temacie 11 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie