Czyżby koniec sprzedaży New Nintendo 3DS XL?

Łącznie w temacie 19 odpowiedzi.
  • 
    mobor
    mobor
    Participant

Na stronie Wikipedii przy modelu New Nintendo 3DS XL pojawił się następujący komentarz:

the non-XL model was later discontinued worldwide in 2017 with the XL model being discontinued in Europe at the end of 2017

a w tabelce porównującej modele jeszcze to powtórzono

Current in Most Regions; Discontinued in Europe

Można sprawdzić na stronie:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS_family

Jeśli ktoś chce kupić model wspierający 3D, powinien się chyba spieszyć. W wypadku małego modelu też oficjalna informacja wypłynęła dopiero wtedy gdy nie można było go już nigdzie kupić.

Jakiś czas temu Hori chyba wstrzymało produkcję akcesoriów do dużego 3DS’a (folie, nakładki ochronne duraflexi) ponieważ są nie do kupienia od jakiegoś czasu

Mam nadzieję że to pomyłka ale mam złe przeczucie…

mobor
    mobor
    Participant

Inna strona Wikipedii podaje oficjalną datę zakończenia sprzedaży New Nintendo 3DS XL w Europie na 14 grudnia 2017 roku

https://en.wikipedia.org/wiki/New_Nintendo_3DS

Umbrella
    Umbrella
    Participant

Myślę że to fake, jak ledwo wydana w EU konsola może już być nie produkowana?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące przez Umbrella Umbrella.

Friend Code: 0662-7073-2615

mapokl
    Participant

Wikipedia to nie źródło, a przy samym wpisie brakuje odwołania.
    ale sądzę: https://www.gamereactor.eu/news/617153/New+Nintendo+3DS+XL+appears+discontinued+in+Europe/

Co do samej wiadomości to wynika z tego, że (podobno) w ofercie dla sklepów 3dsxl zniknął, nie ma też (podobno) bundli a reklamują tylko new2ds i new2ds Xl.

Sent
    Participant

po prawdzie w przypadku małego new też zaczęło się od braku dostępności w sklepach, a dopiero po 3-4 miesiącach napisali, że wycofują się ze sprzedaży…

mobor
    mobor
    Participant

W oficjalnym sklepie Nintendo w UK został tylko 1 stary bundle…

Conquest ma u siebie 1szt limitki ze SNES’a i kilkadziesiąt sztuk białych
    czarnych, niebieskich i różowych w ogóle już nie mają nawet w spisie inwentarza…

Trzeba kupić coś na zapas bo 2DS’a nie kupię

Clavius
    Clavius
    Participant

Ja kupiłem używany New 3DS już po informacji, że nie będzie więcej sprzedawany. Nówki nie dało się nigdzie dostać.
    Miałem szczęście, że ten mój model wygląda jakby był nie używany nigdy i pudełko ze wszystkimi papierami jest.

mobor
    mobor
    Participant

Ja mam 2 takie – NOWE
    Za jakiś czas pewnie ich cena solidnie podskoczy – szczególnie nówek (mam na myśli ebay)

Sent
    Participant

pamiętaj tylko mobor by je co jakis czas wyjmowac i ładować, bo samo nintendo nie zaleca trzymać ich odłączonych od prądu dłużej, niż pół roku :P

Kojin
    Kojin
    Participant

Ciekawe… ale obawiam się że faktycznie mogą chcieć tak po cichu wycofywać 3DSa ze sprzedaży. 2DS XL pewnie znacznie tańszy w produkcji a z tym 3d w grach w ostatnim czasie i tak było coraz gorzej. Ja trochę żałuję że nie mam małego new3DS – czasami przydałby mi się taki „kieszonkowiec” bo teraz więcej latam ze Switchem, ale ani to małe ani wygodne w noszeniu na co dzień nie jest.

mobor
    mobor
    Participant

Switch może robić za przenośniaka ale wyłącznie po domu. Nie wyobrażam sobie aby brać taką krowę gdziekolwiek

Sent
    Participant

to samo ludzie mówili o tabletach, a jednak się przyjęło (i też tego nie rozumiem)

mobor
    mobor
    Participant

Nic się nie przyjęło. Boom trwał krótko – teraz sprzedaż leci na pysk. Ludzie wolą większe smartfony (oba urządzenia generalnie to tak na prawdę to samo – różnią się tylko wielkością)

hater
    Participant

Switch jest zdecydowanie za duży do gry w pojedynkę, za mały do gry we dwójkę. Ale noszę go stale w plecaku. Spoko krowa.
    Boom na tablety się nie przyjął? Kiedy ty dziecko jakieś ostatnio widziałeś, 10 lat temu? Wszystkie obowiązkowo z tabletem, im większy tym lepszy. Nieważne że ledwo działa.
    Jeszcze sporo z nich tymi tabletami +10 cali pokemony łapie XD

Delorean_Dynamite
    Delorean_Dynamite
    Participant

Polska to nie Japonia, gdzie ludzie w metrze na 3dsach cisną w Monster Huntera.

Switch jest dość duży, ale wrzucam do plecaka i wszystko się zgadza. Wyciągam u babci etc

Nie zdziwiłbym się jakby to był koniec sprzedaży N3DS XL i w ogóle linii 3ds, bo sprzęt jest archaiczny a ekrany dają po oczach. Gierki spoko, ale nic nie zrobisz, taka kolej rzeczy.

Łącznie w temacie 19 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie