Czy jest coś poza japońskimi/dziwnymi grami?

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.
  • 

AdaX666
    Participant

Cześć

Poważnie rozważam zakup Switcha, przemawia do mnie jego idea, Laptop już leciwy, TV często okupuje żona i córka, a możliwość odpalenia gry na kanapie, w kuchni czy w garażu jest dla mnie idealna.
    Jedyne czego się boje to typu gier. Nigdy nie miałem nintendo, zawsze kojarzyło mi się ono z JRPG, łowcami sushi, i innymi „dziwnymi” grami dla azjatów.
    Czy na Nintendo są (lub będą) poważniejsze tytuły dla europejczyka?. Doom, Wolfrnstein, Skyrim – chodzi mi o ten typ gier.

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

Cześć.
    Zachodnich tytułów zbyt wiele na Switchu nie znajdziesz i nie nastawiałbym się, że sytuacja ulegnie zmianie w przyszłości. Jak do tej pory jedynie Bethesda, której gry wymieniłeś, zapewnia konsoli jakieś tam wsparcie, ale nie wiadomo jak się to dalej potoczy. Platformy docelowe nowo zapowiedzianych odsłon Dooma i Wolfensteina nie są znane – może wyjdą na Switcha, może nie, a nawet jeśli, to pewnie z opóźnieniem. Ostatnie targi E3 dobitnie pokazały, że deweloperzy 3rd party nie są specjalnie zainteresowani konsolą.

AdaX666
    Participant

czyli jak nie jestem fanem japońskich gier to lepiej nie kupować?
    czy są jakieś rpg inne niż skyrim (w sensie nie”jrpg”)?
    czy nintendo to tylko chodzace grzybki, hydraulicy, zalewanie mapy farbą?

Sent
    Participant

Będzie jeszcze Wasteland 2 w październiku oraz Pillars of Eternity 2: Deadfire w grudniu, jeśli lubisz klasyczne komputerowe rpgi. Ale co do zasady z gier zachodnich należy się raczej spodziewać gier indie lub AA (jak fifa, fortnite czy rocket league), wynika to po prostu z faktu, że duże zachodnie premiery wymagają dużej mocy obliczeniowej, ktorej switch nie posiada. Moooże coś się zmieni w 2019, bo tworzenie gier trwa około dwóch-trzech lat i moze duze studia nie zdążyły się po prostu jeszcze rozkręcić, ale też duże studia idą obecnie w 2-3 gry rocznie i lootboxy, więc cięzko cokolwiek przewidywać.

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

„czy nintendo to tylko chodzace grzybki, hydraulicy, zalewanie mapy farbą?”

W skrócie: tak. Jeśli nie masz ochoty na tego typu gry, to Switcha lepiej sobie odpuścić, przynajmniej na razie. Inna sprawa, że grzybki, hydraulicy i zalewanie mapy farbą to nie tak głupia/infantylna zabawa jakby się mogło wydawać patrząc na to wszystko z boku, ale rozumiem twój punkt widzenia – każdy szuka w grach czegoś innego. Od lat mówi się, że konsole Nintendo kupuje się dla gier Nintendo i Switch – niestety – nie jest tu wyjątkiem.

hater
    Participant

Powiedz lepiej w jakie gry zwykle grasz to się prędzej stwierdzi czy dasz radę. Na switchu jest poza nintendo cała armia indyków do ogrania, a będzie coraz lepiej. A w chodzące grzybki będziesz chciał grać jak już otworzysz oczy;)

Antari
    Antari
    Participant

Kup sobie nowy TV i PS4 Pro, tam masz pełno gier, o których piszesz. Cały zestaw wyjdzie cie takiej niż Switch z grami :)

GBForever.pl - Portal polskiej sceny Game Boy

Łącznie w temacie 7 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie