3DS vs Wii U vs Switch

Łącznie w temacie 18 odpowiedzi.
  • 
    krzywumich
    krzywumich
    Participant

Witam, mam pytanie – jaką konsolę wybrać?
    3DS ma pełno ciekawych gier i kompatybilność z DSem, ale raczej nie słynie z sandboxów (które bardzo lubię).
    Wii U niedługo umrze, ale czyta gry z Wii (które posiadam) i ma gry typu Watch Dogs czy Deus Ex.
    Switcha prawdę mówiąc umieściłem tu na wszelki wypadek, bo jest okropnie drogi i nie wiadomo czy mu się uda.
    Jeżeli chodzi o Wii U to najbardziej interesuje mnie nowa Zelda.

emczer
    emczer
    Moderator

Cześć.

Wybierz taką, na jaką masz najwięcej pasujących Ci tytułów.

Jesteś przygotowany teoretycznie bardziej, jak 90% osób, które zadaje te pytanie, zdajesz sobie sprawę z kompatybilności wstecznej, etc. – super, masz łatwiej.

Jednak nie licz, że ktoś rzuci Ci dobrą radą, że ten sprzęt najbardziej się opłaca, bo te gry super fajne, bo każdy ma swój gust… A co do słicza, to nikt nie będzie polecać kota w worku. ;)

Tak, że jedziesz z listą gier, które Cię jarają i interesują najbardziej i tę konsolę bierz. Albo dwie.

Jedną powiedzmy radą w sumie posłużę – jak nowa Zelda Cię interesuje, to albo czekasz i z kotem-w-worku-słiczem kupujesz, albo bierzesz na Wii U, gdzie znasz już pełne dobrodziejstwo inwentarza, więcej tam się tytułów raczej nie pojawi. Tak, że ciągnąc ten wątek myślowy dalej – bierz teraz 3DS’a, bo któraś stacjonarka i tak pewnie Ci wpadnie w łapy.

NNID: emczer
    FC: 3626-0905-9400

krzywumich
    krzywumich
    Participant

A gdzie można kupić 3DSa albo Wii U w jakiejś sensownej cenie? Co do 3DSa to chciałbym XLkę, niekoniecznie new 3DSa.

krzywumich
    krzywumich
    Participant

W sumie to pomyślałem o DSi XL. Dużo gier i tańsze, zostanie więcej kasy na Wii U.

hallkyon
    hallkyon
    Moderator

W sumie to pomyślałem o DSi XL. Dużo gier i tańsze, zostanie więcej kasy na Wii U.

Czy ja wiem czy takie tańsze? W podobnych cenach upolujesz 3DS-a albo 2DS-a. Masa gier z 3DS-a + jeszcze więcej z DS-a.

krzywumich
    krzywumich
    Participant

2DS nie interesuje mnie, natomiast 3DS tylko w swojej małej wersji, która według mnie ma śmiesznie małe ekrany. Szukam wersji XL.

SebastianL92
    SebastianL92
    Participant

DSi nie ma specjalnie dużo sensu. Duża biblioteka gier i owszem, ale biorąc 3DSa masz ją jeszcze większą (plus exy tylko cyfrowe, plus gry VC), a i gry już nie są tak drogie jak kiedyś. Jeżeli masz możliwość dopłacenia, to moim zdaniem bierz Nintendo 3DS.

Czy wersja XL czy zwykła – kwestia indywidualna. Sam nigdy nie miałem żadnej konsoli w wersji XL, nadal siedzę na 3DS Classic i nie narzekam na nic.

Tak jak mówi emczer, musisz sam zdecydować co wolisz analizując np. bilbiotekę gier. Być może moje polecanki nieco rozwieją pewne wątpliwości:
    http://sebagra.blogspot.com/p/poradnik-nintendo-wii-u-wii.html
    http://sebagra.blogspot.com/p/poradnik-nintendo-3ds-2ds-ds.html

3DS FC: 0301-9800-4470 | Nintendo ID: SebastianL92 |
    http://sebagra.blogspot.com – Gry, filmy, komiksy. Nintendo i backlog. Popkultura.

blackwaterpark
    blackwaterpark
    Participant

A ja obstaję przy New 3DS = sporo się zyskuje w stosunku do starszej wersji konsoli.

Sent
    Participant

też podbijam, że new jest lepszy. Ten zestaw ze starym 3dsem i grą był spoko jak ktoś już naprawdę nie miał pieniędzy i nie chciał dopłacać 300 zł, ale tbh wszędzie się on już chyba wyprzedał

krzywumich
    krzywumich
    Participant

Ja prawdę mówiąc nie mam ochoty dopłacać do tej nowej wersji. Jedyny sensowny exclusive to Xenoblade którego mogę ograć na Wii i w mniejszym stopniu Hyrule Warriors.

mobor
    mobor
    Participant

No i ostatni Yoshi chodzi w 60fps :)

gnojas
    gnojas
    Participant

Jeśli 3DSa to tylko old, moim zdaniem nie ma sensu inwestować prawie 1k w new, skoro DS będzie wygaszany. Jeśli nie old 3DS to postawiłbym na switcha. WiiU bym sobie odpuścił.

0705-6956-2967

Xeonary
    Participant

Jeśli 3DSa to tylko old, moim zdaniem nie ma sensu inwestować prawie 1k w new, skoro DS będzie wygaszany. Jeśli nie old 3DS to postawiłbym na switcha. WiiU bym sobie odpuścił.

Z tego co słyszałem, Switch oraz 3DS mają egzystować równolegle?

SebastianL92
    SebastianL92
    Participant

I pewnie będą. Jeszcze przez jakiś rok.

Nie zdziwię się jeśli nie dostaniemy nastepcy 3DSa, ponieważ Switch już może służyć jako konsola przenośna. Czy byłby sens tworzenia kolejenego przenośnego sprzetu, który by z nim konkurował? Nie wiem, nie jestem marketingowcem.

… Ale nie zdziwię się też, jesli następca 3DSa powstanie. Bo może inny target, bo może kontynuacja dwóch ekranów, bo może wiele innych czynników. Póki co to wrózenie z fusów.

3DS FC: 0301-9800-4470 | Nintendo ID: SebastianL92 |
    http://sebagra.blogspot.com – Gry, filmy, komiksy. Nintendo i backlog. Popkultura.

Xeonary
    Participant

Ogólnie 3Dsa ma chyba nieco inne gry niż Wii U oraz nadchodzące tytuły na Switcha. Zresztą jak się sprzedaje to po co wygaszać ;P. Mi się wydaje że obie konsole to inny target i nie są bezpośrednią konkurencją dla siebie.

Łącznie w temacie 18 odpowiedzi.

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Login:  

Hasło:  

lub Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj sie