Ed Boon chciałby przeportować na Switcha Injustice 2 i Mortal Kombat

1

Założone przed współtwórcę serii Mortal Kombat Eda Boona NetherRealm Studios specjalizuje się, jak nietrudno się domyślić, w tworzeniu bijatyk. W ostatnich latach studio opracowało między innymi reboot Mortal Kombat, kolejną część serii o podtytule X, a także dwie części Injustice (pierwsza ukazała się na Wii U), dające możliwość wcielenia się w postacie z uniwersum DC Comics.

Chcielibyście pograć w któryś z wyżej wymienionych tytułów na Switchu? Boon nie mówi „nie”, a wręcz chętnie powiedziałby „tak”. Podczas Brazil Game Show Amerykanin został złapany na słówko przez redakcję GameSpotu i powiedział to, czego moglibyśmy się spodziewać – konieczne będą kompromisy:

Tak, sądzę że ostatecznie możesz zrobić niemal każdą grę… konieczne będą kompromisy, ale wiesz, możesz zrobić nawet wersję Injustice na Atari 2600. Nie będzie świetna, ale stawiam na to, że można coś zrobić.

Mimo to Boon chciałby, by jego gry pojawiły się na konsoli Nintendo, choć do ich przeportowania może być potrzebne zewnętrzne studio:

Tak, chciałbym tego. To zupełnie inna architektura, nie można tak łatwo przejść z PlayStation 4 na Switcha. Myślę, że musielibyśmy wynająć do tego zewnętrzne studio. Wiem, że nasz zespół artystyczny ma wystarczająco ludzi, by zająć się trzema wersjami gry i jest to coś, co musimy przegadać.

Na koniec Boon dodał, że z perspektywy gracza, możliwość zagrania w Injustice na Switchu byłaby oczywiście ciekawym doświadczeniem. Możliwa byłaby zabawa w kilka osób obok siebie i organizowanie turniejów na własnych zasadach.

Warto dodać, że swego czasu Boon zorganizował na Twitterze ankietę dotyczącą tego, którą wersję Injustice 2, switchową czy na PS Vitę, chcieliby ujrzeć gracze. Wygrała opcja pierwsza. To nic wiążącego, ale widać, że studio zastanawia się nad wsparciem „Przełącznika” już od jakiegoś czasu.

PODZIEL SIĘ
Elan

1 komentarz

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!