Duży update do Pokémon GO: Raid Battles, zmiany w Gymach, odznaki i nowe przedmioty

0

Choć o Pokémon GO jest już o wiele ciszej niż chociażby rok temu, Niantic cały czas rozwija swój mobilny tytuł. Już niedługo gra dostanie duży update, który wprowadzi kilka nowinek.

Po pierwsze, zmianie poddane zostaną Gymy. Gracze będą mogli uzyskiwać w nich przedmioty podobnie jak w PokéStopach. Od wejścia nowej łatki, Gymy będą wyposażone w 6 slotów, które będą mogły być obsadzone przez kontrolującą je drużynę. Nie będzie można obsadzić Gymu dwoma takimi samym Pokémonami jednocześnie, a śmiałkowie chcący przejąć Gym będą walczyć z Pokémonami nie w kolejności od najsłabszego do najsilniejszego, a od najwcześniej pozostawionego w Gymie do najpóźniej.

Pokémony pozostawione w Gymie zostaną wyposażone w pasek motywacji, który będzie spadał po kolejnych przegranych, co spowoduje tymczasowy spadek CP stworka. Motywacja może zostać przywrócona za pomocą Berries. Gdy motywacja Pokémona spadnie do zera, opuści on Gym po przegranej walce i wróci do trenera.

Odznaki zostaną przyznane za wchodzenie w interakcje z Gymami. Będą one świadczyć o tym, co osiągnął dany trener podczas swojej przygody z grą.

Raid Battles będą kooperacyjnymi wyzwaniami, polegającymi na walce z Raid Bossami, potężnymi Pokémonami, które pojawią się w Gymach w postaci wielkich jajek. Gdy czas odliczania do wyklucia jajka skończy się, trenerzy (do 20 jednocześnie) będą mieli 5 minut na pokonanie Raid Bossa. Nagrodą za wygraną będzie szansa na złapanie potężnego Pokémona.

Do uczestnictwie w Raid Battles potrzebny będzie Raid Pass. Każdy gracz będzie mógł otrzymać jedną przepustkę dziennie po odwiedzeniu Gymu, a dodatkowe będą możliwe do kupienia w growym sklepiku.

Wśród nowych przedmiotów otrzymywanych po udanym pokonaniu Raid Bossa znajdą się:

  • Rare Candy, które będzie można zamienić na cukierki zjadliwe dla dowolnego Pokémona,
  • Golden Razz Berries, które znacznie ułatwią złapanie Pokémona w dziczy oraz w pełni odnowią pasek motywacji stworka pozostawionego w Gymie,
  • Technical Machines, które posłużą do zmiany ataku Pokémona.

Gymy zostaną zamknięte na czas wprowadzania update’u, zaś funkcja Raid Battles będzie udostępniana kolejnym graczom przez kilka nastepnych tygodni.

PODZIEL SIĘ
Elan

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!