Arc System Works tworzy nową grę z serii Jake Hunter

0

Jake Hunter to seria gier przygodowych powstająca już od 1987 roku. Pierwsze części tworzone były przez studio Data East, a kilka kolejnych odsłon powstało dzięki WorkJam. Cykl jest podzielony głównie pomiędzy konsole Nintendo i Sony, choć ostatnimi czasy niemal wszystkie jego wcielenia goszczą na maszynkach tej pierwszej firmy. W języku angielskim ukazała się jedynie jedna część serii, DSowe Jake Hunter: Detective Chronicles, po pewnym czasie wzbogacone i wydane ponownie pod nieco innym tytułem: Jake Hunter Detective Story: Memories of the Past.

Arc-Sys-WorkJam_02-06-17_001Dziś Arc System Works, które pomagało WorkJam w rozwoju serii, pozyskało do niej pełne prawa, uzyskując je od firmy Expris. Z tej okazji korporacja z Yokohamy ogłosiła, że tworzy kolejną odsłonę cyklu. Jake Hunter: Ghost of the Dusk pojawi się na 3DSie w bliżej nieokreślonym terminie, choć można spodziewać się, że celem jest obecny rok – w końcu seria obchodzi swoją 30 rocznicę.

Arc-Sys-WorkJam_02-06-17_002

Ponadto Arc System Works planuje wydać poprzednie rozdziały serii na platformach mobilnych w postaci aplikacji Jake Hunter: App Series. Na razie nie wiadomo, które części cyklu będą dostępne w jej ramach. Na obrazku powyżej zauważyć można trzy: Portrait of a Dead Child (Naki Ko no Shouzou), The Endless Night (Akenai Yoru ni) oraz Kito’s Night (Kito no Yoru ). Podobnie jak  przypadku Ghost of the Dusk, na razie nie ma żadnych informacji dotyczących wydania gry poza Japonią.

Warto dodać, że Arc System Works uzyskało także prawa do trzech innych serii będących w posiadaniu Expris: serii TheresiaNazo no Jikenbo, a także Koneko no Ie.

PODZIEL SIĘ
Elan

Zostaw komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować. | Zaloguj się | Jeszcze nie masz konta? Zarejestruj sie!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!